Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.3.): Objemy pri vzostupe sú žalostné

Článok

analyza-trader20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na 4H grafe BTC môžeme momentálne sledovať, že cena nám posledné dni narastá. Na grafe tiež  môžeme sledovať takzvaný rising wedge, kde z hľadiska technickej analýzy ide o obratovú formáciu a zväčša táto formácia končí prerazením spodnej trendovky a pokračovaním smerom dolu. Z grafu vidíme ako cena rastie, ale zároveň objemy pri tomto vzostupe sú priam žalostné. To nenaznačuje nič dobré a pre mňa sú tieto objemy stále viac bearish signál, ako to, že by sme mali ísť nejakým spôsobom výrazne up. Jednoducho tam zatiaľ nevidím v podstate žiadny bullish signál aj keď sa to niektorým na prvý pohľad môže zdať.

Na grafe som vyznačil taktiež zónu, kde sme už dva krát testovali cenu takmer 7000 dolárov, ale v oboch prípadoch vidíme, že prišlo zamietnutie. Momentálne beriem do úvahy dve možné varianty.

Prvá (menej pravdepodobná) varianta je prerazenie hornej trendovky rising wedgu a taktiež hladiny okolo 7000 dolárov. Následne pokračovanie ceny smerom UP a otestovanie modrej trendovky, ktorú pekne vidno na 1D grafe. Pokiaľ sa nachádzame pod touto trendovkou, sme ale stále bearish. Tu by som si ale dával pozor, nakoľko môže prísť veľmi krátky fake break rising wedgu nahor a potom zostrel dole. Ak prerazíme hore, potrebujeme vidieť hlavne veľké objemy. Bez toho by sme nemali takýto break považovať za dôležitý (skôr ako zlý vtip od whales).

Druhá varianta je prerazenie wedgu nadol, s prvou zástavkou na hladine cca 5700 dolárov. Tu už je to ale otázne, keďže nevieme akú intenzitu bude mať pohyb nadol po prerazení spodnej trendovky wedgu a môžeme ísť pokojne nižšie. Táto varianta mi príde najviac pravdepodobná.

Nezabúdajme ale nato, že ako je už v kryptosvete zvykom, je dosť možné, že príde vyššie spomenutý fake break. Nedajte sa preto nachytať a radšej vyčkajte.

Osobne sa teda prikláňam k poklesu a som viac bearish. Možno by teda stálo za risk otvoriť short, ale to je už na každom z vás.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu sa v podstate od minulého týždňa nič zásadné nezmenilo. Na 4H časovom pásme vidíme pohyb v kanáli. Ako som spomínal už minule, vzhľadom nato, čo sa aktuálne deje vo svete ohľadom koronavírusu, môžeme kedykoľvek čakať akýkoľvek zvrat. Musíme si teda počkať na jasné prerazenie a hlavne potvrdenie tohto prerazenia či už hornej alebo dolnej trendovej čiary. Na základe toho budeme vedieť ďalej predpokladať nasledujúci pohyb.

Momentálne vidíme jemný náznak odmietnutia z hornej trendovej čiary, ale zatiaľ je to príliš slabé.  Pokiaľ by sme prerazili modrú trendovku, dominancia by nám mohla začať znovu padať a teda z BTC by mal odchádzať kapitál preč. Či tomu tak bude, nato si musíme počkať. A kam sa presunie kapitál?

Bude to fiat alebo alty? To je dnes otázka za milión.

Altcoin market cap

Keď sa pozrieme na 4h graf vidíme takmer identický prípad ako na grafe BTC . Grafy BTC a TOTAL2 (altcoinový market cap) sa momentálne veľmi podobajú. Preto očakávam rovnaký scenár aj sem a teda pohyb dole.

Štruktúra tohto grafu mi dokonca príde taká, ako keď stojíte nad priepasťou a snažíte sa z posledných síl balansovať ako sa len dá. Takýto je môj celkový pocit z tohto grafu.

Akonáhle prerazíme spodnú trendovku, po ktorej sa aktuálne pohybujeme, mali by sme pokračovať minimálne na predchádzajúce low. Osobne aj sem očakávam prepad a preto by som bol pri altcoinoch teraz opatrný.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.