Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (23.4.): Graf naznačuje jasný pohyb dole, lenže …

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Pri pohľade na 4H graf Bitcoinu môžeme povedať, že sa pohybujeme v stúpajúcom kanály. Osobne ma teraz skôr zaujíma ale horná trendovka. Do grafu som zaznačil čiernu trendovku, ktorá krásne koreluje s trendovkou na RSI indikátore. Ten nám momentálne ukazuje, že máme krásny priestor na pokles.

Z trendovky na grafe vidíme už tretí odraz. Mne osobne to silne indikuje, že pohyb hore nad túto trendovku v najbližšom čase nepríde a príde už náš veľmi dlho spomínaný výraznejší pokles dole. Musíme si ešte počkať ako tento krát zareaguje spodná hrana aktuálneho vzostupného channelu, ale myslím, že ju s najväčšou pravdepodobnosťou prerazíme.

Priznám sa, že aj keď som stále bearish, posledné dni začínam byť však trochu skeptický voči väčšiemu pohybu nadol. Toto je ale LEN môj vnútorný pocit. Analýza nám naznačuje jasný pohyb dole.

Z minulosti mám skúsenosť, že práve v týchto skeptických momentoch prišiel zvrat. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša. Uvidíme, či to teda bude platiť aj tento krát. Ako najbližší target pri predpokladanom poklese budem momentálne sledovať ako prvú hladinu približne 6500 dolárov, pri silnejšom dumpe to bude hladina okolo 5800 dolárov.

Dominancia

Čo sa týka samotnej dominancie, tu v podstate nieje moc čo riešiť a momentálne má význam pozrieť sa len na 1D graf. Z tohto grafu vidíme, že sa nachádzame na absolútnej hrane obrovského dlhodobého stúpajúceho kanálu, ktorý formujeme už od Januára 2018. Tu je teraz extrémne dôležité aby sme nevypadli z tohto kanála. V takomto prípade by to bolo pre BTC z dlhodobého hľadiska veľmi zlé. Na druhej strane by sme ale mohli začať veľmi silno uvažovať o ,,altcoin season,,.

Keďže sa ale stále nachádzame na hrane kanála, je predčasné hovoriť ako sa situácia bude vyvíjať. Osobne sa prikláňam k tomu, že príde odraz a pôjdeme hore, nakoľko si neviem predstaviť aký by mal takýto prepad na domincii vplyv na cenu BTC. Pravdepodobne by sme boli svedkami veľkého prepadu.

Altcoin market cap

Na altcoinovom market cape je v podstate rovnaký prípad ako na Bitcoine. Od posledného obrovského prepadu na Bitocine tento graf vypadá takmer totožne s grafom Bitcoinu.

Na 4h grafe vidíme taktiež pohyb v stúpajúcom kanály, ale vidíme, že zóna 73 až 76 miliárd je extrémne silná. Síce sme spravili vyššie high, ale znovu prišlo z tejto zóny zamietnutie.

Všetko teraz bude záležať od pohybu BTC. Predpoklad pádu BTC je naozaj veľký a ak pôjde dolu BTC, alty ho budú nasledovať. Samozrejme percentuálna strata na altoch môže byť oveľa výraznejšia. Aj keď veľa altcoinov má naozaj pekné bullish štruktúry, nebolo by to prvý krát, keď BTC spravil prudký pohyb a všetky krásne štruktúry boli v momente ,,dotrhané,,.

Čo sa týka samotného grafu, sledoval by som hladinu 60 až 62 miliárd dolárov. Tu si budeme musieť počkať na reakciu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.