Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (22.4.): Bitcoin vďaka Powellovi znova na supporte

Článok

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Včerajší vývoj na trhoch ovplyvnil zásadným spôsobom šéf FEDu Jerom Powell. Ako na jeho vyjadrenie reagoval Bitcoin a čo môžeme čakať ďalej?

Najskôr si teda ukážme ten kľúčový výrok Powella na ktorý včera reagovali trhy : ,,Podľa môjho názoru je vhodne posunúť sa o niečo rýchlejšie. Myslím si, že zvýšenie o 50 základných bodov bude v máji na stole.“

Reč je samozrejme o májovom zasadnutí FEDu. Hlavnou témou tam opäť bude zvyšovanie úrokových sadzieb. Práve tento výrok poslal včera dole. Ako indexy, tak aj Bitcoin. Z dlhodobého hľadiska je však táto správa pozitívna, pretože trhy už tento fakt vstrebali teraz. Tým pádom ak FED skutočne zvýši v máji úrokové sadzby o 50 bodov, tak trh by na to mal reagovať úplne minimálne.

Zastavenie rastu a odmietnutie

Práve tento výrok včera spôsobil to, že Bitcoin namiesto prierazu rezistencie začal klesať. Tým pádom sme sa opäť vrátili na dočasný point of control na hladinu 40 418 USD. Aktuálne sa pohybujeme v tomto veľkom triangli. Zdola nás drží veľmi silný support na hladine 37 976 – 39 035 USD. Zhora nás zase drží trendovka od ktorej sme sa včera opäť vzdialili. Myslím si, že ešte niekoľko dní sa budeme pohybovať medzi trendovkou a supportom a potom príde finálny break.

Denný graf stále o tom istom.

Čo sa týka denného grafu, tak práve včerajšie odmietnutie nevyzerá na dennom grafe moc priaznivo. Stále platí, že najsilnejší možný support je na hladine cca 38 – 40K. Sú tam silný objemy a zároveň aj spodná hrana channelu. Na dennom grafe stále očakávam dva možné scenáre, ale s rovnakým koncom a to je návrat na 30K.

Práve včerajšie odmietnutie ceny a pokles spôsobilo, že denný graf vyzerá skôr na pokles. Rozhodovať bude práve support na 38 – 40K.

Záver

Včerajší krok Powella bol však pochopiteľný. Pre trhy je určite celkovo lepšie ak takáto správa príde o niečo skôr a trhy majú čas informáciu vstrebať. Ak by totiž prišlo k veľkému prekvapeniu na zasadnutí FEDu, tak trh by to mohol niesť oveľa ťažšie. Stáva sa už pomaly pravidlom, že ak sa FED uchyľuje k zvyšovaniu, tak to dosť priamo naznačuje už dopredu aby trhy nezažili veľký šok.

Ak sa vám páčila analýza, tak sa pridajte na náš FREE DISCORD, kde sme si pre vás pripravili súťaž.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.