Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (20.6.): Zatiaľ nič nové, ale čo prinesie víkend?

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes som si pre vás opäť pripravil analýzu Bitcoinu a toho základného, čo na krypto markete aktuálne sledujeme.

Bitcoin

Za súčasnej situácie si už môžeme potvrdiť trianglovú formáciu. V utorok sme stále mali viacero možností, ale dnes to vyzerá na krásny triangel. Triangel je typický tým, že sa nachádza pred posledným pohybom smerom nahor. V našom prípade pohybe do priestoru medzi 9500 – 10 000 dolármi. Posledné týždne som si všimol jednej zaujímavosti a tou je, že víkendy sú nezvyčajne rastové. Minulý týždeň to bolo dosť podobné, kedy Bitcoin cez týždeň mierne klesal a cez víkend prišiel rast. Na základe trianglovej formácie vidíme, že trojuholník sa nám postupne vypĺňa a je otázkou času kedy príde k breaku. Ak by to bolo cez víkend, nečudoval by som sa.

Na grafe mám vyznačené potenciálne targety pri breaku z trojuholníka. Je to výška začiatku trojuholníka. Výšku nastavím na spodnú hranu trianglu a potom agresívnejší target aj na vrchnú hranu trianglu. Tieto dva targety mi ukážu zónu,  kde by Bitcoin mohol dostúpať. Samozrejme mám vyznačenú aj magickú hranicu 10 000 dolárov.

Kapitalizácia

Kapitalizácia vyzerá dosť podobne a aj tu to vyzerá na break. Na určenie targetov som použil rovnakú metódu a teda výšku začiatku trianglu. Túto zónu umocnila ešte veľmi silná rezistencia z minulého roka. Ako je pri Bitcoine magická hranica 10 000 dolárov, tak pri kapitalizácii to je 300 miliárd dolárov.  Dva základné grafy sú teda dosť podobné a vyzerajú bullish. Pri formácii trianglu je len otázka času kedy graf breakne formáciu.

U altcoinov musíme byť opatrní

Keď sa pozrieme na ostatnú časť trhu, tak veľké mince voči doláru majú zväčša obmedzený rast. Keď Bitcoin vyletí smerom nahor je veľká pravdepodobnosť, že so sebou strhne aj dominanciu BTC, ktorá vyzerá dosť podobne ako graf kapitalizácie. Posledné hodiny sme mohli vidieť niekoľko púmp na altcoinoch, ale drvivá väčšina z nich skončila len dlhým knotom a graf sa väčšinou vrátil späť. V produkte mince so zápalnou šnúrou sa sústredíme na mince s najvyššou pravdepodobnosťou rastu. V momentálnej situácii kedy ,,hrozí“ ďalší rast Bitcoinu a aj jeho dominancie preto musíme byť opatrní a radšej si počkať na svoju šancu. Altcoiny voči Bitcoinu vo všeobecnosti tento týždeň klesali. Zmena môže nastať, ak by sme prekonali 10 000 dolárov na Bitcoine a nastalo by následné „FOMO“ (strach z premeškanej príležitosti).

Trading je však hra pravdepodobnosti a štatistiky a my preto musíme ísť krok po kroku. Nasledujúci krok som vám popísal v analýze vyššie. Akonáhle sa trh pohne budeme uvažovať nad ďalšími krokmi, ale v momentálnej situácii je to naozaj zbytočné. My v projekte Trader20 sa momentálne sústredíme na altcoiny a teda ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré rast ešte len čaká. Rovnako tento týždeň môžete využiť akciu a pri kúpe akéhokoľvek kurzu získava klient darček 10 mincí so zápalnou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Populárne