Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (20.5.): Po páde príde nuda a RANGE

Článok

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Ako už býva zvykom, tak po tvrdých pádoch nepríde väčšinou rovnako rýchly rast, ale práve naopak veľká nuda a tvorba trianglu či rangu. Rovnako tomu je aj teraz na Bitcoine.

V technickej analýze a na trhu platí pravidlo vyváženosti. Ak máme jedného času na trhu naozaj extrémnu volatilitu, tak potom ju vystrieda práve obdobie s veľmi nízkou volatilitou. Ak na trhu niečo extrémne pumpuje, tak neskôr môžeme očakávať aj silný prepad a podobne. Toto základné pravidlo funguje aj pri veľkých pádoch. Práve pri veľkých prepadoch drvivá väčšina retailu očakáva okamžité zotavenie sa a tzv ,,buy the dip.“ Ako tomu bolo napríklad v marci 2020. Realita je však opačná. V drvivej väčšine prípadov sa trh pohne do strany a nedeje sa nič.

Bitcoin s vyššieho pohľadu

Čo sa týka denného grafu, tak tam ako najsilnejšiu rezistenciu a dá sa povedať, že za mňa aj nepriechodnú zónu vidím hladinu 35 – 37K. Za aktuálneho stavu v akom je celý krypto trh, ale aj trhy celkovo si myslím, že túto hranicu neprekonáme.

Krátkodobo sme na dne, ale dlhodobo nie.

Čo sa týka 4H grafu, tak práve tu vidíme ten range. Po tvrdom páde sa pohybujeme do strany. Veľmi silná likvidita je v zóne 32K a 34K. Navyše na CME futures sa vytvoril GAP na hladine 35K čiže táto hladina by mala pre BTC pôsobiť ako magnet a knotom by ju BTC mal ísť časom otestovať.

Celkovo si však myslím, že sme aspoň na niekoľko dní či týždňov skutočne videli dno. Na weekly grafe máme aktuálne už 8 týždeň po sebe ako klesajúci čo je absolútny rekord na bitcoine a rovnako aj faktor strachu a chamtivosti nám ukazuje už pár dní extrémny strach. Toto a rôzne ďalšie metriky naznačujú, že by sme krátkodobo malo byť na dne.

Dlhodobo v rámci napríklad roku 2022 si nemyslím, že toto bolo úplne LOW a som názoru, že ďalšie prepady ešte prídu, ale nie najbližšie dni.

Pre viac analýz a rozborov sa pridajte na náš FREE DISCORD.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.