Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.6.): Fake breakout?

Článok

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na bitcoine sme konečne začiatkom týždňa začali rásť, ale dnes sme sa opäť vrátili do rangu. Čo to môže znamenať a aké parametre mal tento rast aj pokles?

Aktuálny graf

Ak sa pozrieme na aktuálny graf, tak vidíme silný range, ktorý tvoríme v podstate celý mesiac. Tento range nás zamkol medzi hodnotami 28 654 – 30 861 USDT. Niekoľko týždňov sme sa pohybovali v tomto pásme. Nakoniec prišiel break smerom nahor.  Tento brak mal zvýšené objemy a mal aj potrebnú razanciu. Už v tomto bode som hovoril o tom, že ideálne by bolo otestovať vrchol rangu. Jednoducho z rezistencie otestovaním urobiť support. Bitcoin však takmer nikdy nerobí ideálne pohyby.

Presne to sa udialo aj dnes. Znova sme sa prepadli do rangu. To by však nebolo vôbec negatívne ani bearish. Dôležitý však bol spôsob akým sme sa do rangu prepadli. Mohli sme na to ísť postupne napríklad vo falling wedgi jemné vyklesávanie a nízke objemy vi´d obrázok dole.

V takomto prípade by sa jednalo o veľmi bullish štruktúru. Avšak tak sa nestalo a práve naopak prišiel silný dump. Najdôležitejšie faktory tohto poklesu sú :

  1. S&P500 až tak zásadne nekleslo a tým pádom tento pokles nemôžeme dávať za vinu klasickým trhom.
  2. Pokles mal dlhé plné sviečky čo naznačuje veľký výpredaj.
  3. To potvrdilo aj VOLUME, ktoré bolo ešte vyššie ako pri raste.

A práve tieto body nám ukazujú, že sa mohlo kľudne jednať aj o FAKE breakout. Práve tá sila a to volume z hľadiska bullish scenáru nie je moc pozitívne.

S&P500

Ak sa pozriem na S&P500, tak tento index neklesol vôbec tak drasticky a práve vyklesáva pomalšie. Aj jeho predošlý rast bol oveľa silnejší ako rast BTC, takže koreláciu tu stále vidím, ale S&P500má oveľa silnejšie bullish pohyby smerom nahor ako bitcoin.

Záver

Aktuálne by som dal grafu pár hodín či pár dní. Som rád, že som nedal žiadne limitky na longy, ale čakal som práve na to akým štýlom klesneme. Aktuálne budem skôr čakať na reakciu trhu. Môžeme teda povedať, že horná hrana rangu bude pôsobiť zase ako rezistencia.

Pre viac analýz a rozborov sa pridajte na náš FREE DISCORD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.