Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.3.): Formuje sa triangel a čaká nás pohyb na lokálne LOW?

Článok

analyza-bitcoin-trader20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Keď sa pozrieme na 4H graf Bitcoinu, tak za posledné dni môžeme sledovať viacmenej pohyb do strany, kde formujeme z môjho pohľadu triangel. Taktiež by sa dalo ale povedať, že ideme pohyb možno aj v jemne klesajúcom kanáli.

Ja osobne by som sa skôr priklonil k formácii triangel, čo by nám naznačovalo, že sa nachádzame v 4. vlne 5 vlnového cyklu. Teória technickej analýzy nám jasne hovorí, že triangel sa veľmi často objavuje pred posledným pohybom v danom smere. Vzhľadom nato predpokladám, že v blízkom čase príde ešte pohyb dole buď na nové lokálne low, alebo minimálne nato predchádzajúce.

Po predchádzajúcom zostrele nám postupne vychladol aj RSI indikátor, ktorý je aktuálne v neutrálnej oblasti na hodnote 50 a tak máme znovu aj tam priestor na pokles. Ako najbližší support vidím hladinu 3200 – 3700 dolárov.

V hre je stále aj bullish varianta na pohyb BTC smerom hore. Ja osobne tomu ale nedávam veľké šance, nakoľko na grafe nevidno žiadne výrazne nákupné objemy.

Ak by sme mali byť aspoň dočasne bullish, potrebujeme preraziť minimálne modrú trendovku znázornenú na grafe. V ideálnom prípade prerazenie potvrdené zvýšenými objemami.

 Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu je momentálne veľmi obtiažne odhadnúť čo sa bude diať. Na 1D časovom pásme vidíme, že sa dlhodobo pohybujeme v stúpajúcom modrom kanáli.

V rámci tohto kanálu sa ale pohybujeme v menšom klesajúcom kanáli. Keď sa pozrieme na tento klesajúci kanál, vidíme, že intenzita smeru tohto pohybu je oveľa nižšia ako intenzita predchádzajúceho rastu. Z tohto pohľadu by som povedal, že najbližšie dni by mala prísť impulzívna vlna smerom hore. Keď sa pozrieme na graf, veľmi to pripomína predchádzajúci pohyb – UP – korekcia – UP. Pokiaľ sa teda udržíme nad spodnou modrou trendovkou, tento scenár je veľmi pravdepodobný. Momentálne je ale veľmi obtiažne určiť najbližší pohyb.

Tak ako je pravdepodobný pohyb smerom hore, tak je v hre znovu otestovanie spodnej modrej trendovej čiary.

Keď si prepneme graf na 4H časové pásmo, vidíme, že vzhľadom nato ako graf vyzerá, je taktiež veľmi obtiažne robiť analýzu najbližšieho pohybu. Vieme si tam nakresliť pohyb v kanáli, ale vidíme že posledné sviece extréme prepaľujú hornú aj spodnú trendovku a preto nevieme nateraz jasne určiť kam bude dominancia pokračovať. Momentálne si musíme počkať na jasné prerazenie a hlavne potvrdenie tohto prerazenia či už hornej alebo dolnej trendovej čiary. Na základe toho budeme vedieť ďalej predpokladať nasledujúci pohyb.

Osobne sa ale prikláňam viac k pohybu UP.

Altcoin market cap

Na 1D grafe altcoinového market capu môžeme vidieť prerazenie klesajúceho kanálu. Ťažký zostrel okrem Bitcoinu zažili aj altcoiny. Altcoinový market cap nám klesol zo svojho tohtoročného maxima približne 115 miliárd na aktuálnych cca 51 miliárd. Toto je dosť extrémny prepad.

Momentálne začíname testovať spodnú prerazenú trendovku. Osobne predpokladám, že sa od trendovky odrazíme a spravíme ešte nižšie lokálne low niekde na hodnoty okolo 32,5 miliardy dolárov. Nato si ale samozrejme musíme počkať a uvidíme čo sa na grafe bude diať. Osobne by som nateraz do altov radšej nevstupoval a radšej počkal.

Ešte by som spomenul jednu vec. Podobne ako na BTC aj sem môžeme sledovať triangel. S veľkou pravdepodobnosťou sme v 4. vlne, čo znamená, že by mala prísť posledná vlna smerom dole. Toto taktiež nahráva variante, že sa odrazíme od modrej trendovky a príde posledný pohyb dole.

Ako cieľovú stanicu tohto pohybu očakávam hladinu 34 až 31,5 miliardy dolárov.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.