Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (18.2.): Veľké zázraky od Bitcoinu nečakajte

Článok

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dnes sa znova pozrieme na analýzu Bitcoinu, ale tento krát sa na to pozrieme viac skrz celkové trhy. Začiatok analýzy teda venujeme celkovej situácii.

Najvyššia inflácia v USA za posledných 40 rokov, nečakané zasadnutie FEDu tento týždeň, napätie na Ukrajine a labilné akcie. Toto sú všetko veľmi významné dôvody, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú dianie na Bitcoine. Nálada na trhoch je neistá čo sa už posledné dni ukazuje aj na grafe zlata, ktoré po viac ako roku začína prerážať štruktúry.

Áno Bitcoin je Bitcoin, ale aktuálne už patrí do sveta investícií a tieto sily na neho jednoducho pôsobia. Už dávnejšie som hovoril o tom, že tento rok to nevidím na nejaký veľký bull amrket, ale skôr obdobia rastov a obdobia poklesov. Poďme sa už teda pozrieť konkrétne na Bitcoin.

Na dennom grafe sme splnili čo sme museli

Ináč sa to asi ani povedať nedá. Na celom grafe máme len 2 zásadné rezistencie a práve hodnota medzi 46 – 47K bola jedna z nich. Okrem silnej štruktúry tu bola aj 0.382 fibonacci úroveň celého poklesu. Veľa ľudí je teraz bullish, pretože BTC prerazil trendovku a vytvoril higher high a higher low, ale ja by som sa nečudoval ak by sme sa kľudne pozreli ešte aj pod 30K.

Viem v tejto fáze a po tomto prieraze by to bol veľký šok a práve o to ide. Nikto by to nečakal a retail by bol zase nachytaný. Každopádne kým trvalejšie neprekonáme 46-47K, tak na vyššie hodnoty môžeme zabudnúť.

4H graf

Čo sa týka rastu, tak BTC to bude mať teraz na 4H zložité. Skôr to vidím ešte na pokles niekde na hodnotu okolo 38K. Dôvodov je hneď niekoľko. Ako najväčší dôvod je livkdita. Práve na tejto hodnote sú veľké objemy a veľké objednávky, ktoré pôsobia na graf ako magnet. Ďalším dôvodom je aj gapová štruktúra. Ak sa pozriete, tak práve v tejto oblasti sme aj predošlé obdobie prudko padli a prudko vystrelili. V aktuálnej zóne teda nie sú žiadne objemy a objednávky, ktoré by cenu mohli vykúpiť smerom nahor.

Záver

BTC to bude mať tento rok zložitejšie, ale aj to patrí k trhu. Ak máte záujem o trading kryptomien, tak využite našu akciu -40% na VIP členstvo, ktorá platí len do utorka 22.02.22.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.