Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (17.3.): Držíme kľúčovú trendovku, toto sú dôležité supporty

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Minulý týždeň sa zapíše do histórie kryptomien ako rekordný. Nejdem tu už rozoberať celkovú situáciu na trhoch a odvolávať sa na klasické trhy a vírus. Rád by som rozobral podrobnejšie grafy. Ak vás zaujíma celková situácia a čo táto situácia vlastne môže znamenať, tak si pozrite video v spodnej časti článku.

Bitcoin na dennom grafe zhruba takto. Zatiaľ držíme kľúčovú trendovku.

Supporty, ktoré sú pod nami:

  1. Trendovka, ktorá ide ešte z roku 2017
  2. Aktuálne low cca 3818usd /záleží od burzy/
  3. Low 2018 cca 3141usd
  4. Swing 2017 – 2891usd
  5. Swing 2017 – 1827usd

Momentálne asi nikto nevie, na ktorom supporte bude dno. Situácia vo svete je kritická a je dôležité si uvedomiť, že halving a všetok fundament okolo kryptomien teraz nemá takú váhu a vplyv na trh. Na 4H grafe to vyzerá, že by sme konečne mohli spraviť výraznejší retracement. Na to však potrebujeme prekonať aspoň jednu trendovku. Pozor neznamená to, že je všetko za nami a že ideme na 10 000usd. Znamená to, že po všetkých prepadoch vidíme prvý náznak rastu.

Kapitalizácia altcoinov

Teraz zrejme pohyb UP a potom znova dole. Pokles bol extrémny a pochybujem, že by sme z takejto konštrukcie išli rovno UP. Stačí sa pozrieť len na uhol rastu a uhol poklesu. Teraz už môžeme povedať, že januárový rast bola len korekcia a hlavný smer je stále down.

Dominancia

Za mňa stále UP na dennom grafe sme neporušili trendovku, takže nemám dôvod myslieť si, že pôjdeme down. Navyše trh nám ukazuje, že v každej panike dominancia rastie, pretože v dlhodobejšom horizonte veria ľudia viac Bitcoinu ako altocinom. Nižší timeframe obsahuje obrovské spiky a teda nemá zmysel ho anotovať.

Záznam STREAMu

Ako sú na tom svetové trhy?

Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.