Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (15.5.): Roky 2015 vs. 2019: Vrátime sa ešte na 5200 USD?

Článok

kralovansky-bitcoin-15-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi, prajem vám pekné zelené altcoinové doobedie.  Dnes som si pre vás pripravil špeciálny článok, v ktorom si porovnáme “bitconove” roky 2015 a 2019. Práve v roku 2015 sme ukončovali predchádzajúci bearmarket a jeho graf má s tým aktuálnym hneď niekoľko podobností.

Aj v roku 2015 došlo v medveďom trhu k exponenciále

Poďme sa pozrieť na základný cyklus. Vtedajšie All-time-high (najvyššia cena Bitcoinu) bola zaznamenaná 1. decembra 2013 na hodnote približne 1164 dolárov. Následný bear market je veľmi podobný tomu terajšiemu. Nesmieme však zabúdať, že terajšie povedomie o kryptomenách je na úplne inej úrovni, rovnako ako celá štruktúra trhu. Graf však tvoria ľudia a psychológia ľudí. Psychológia ľudí a davov sa nemení. Aj bear market v roku 2014 a 2015 mal svoj extrémne silný support, ktorý ležal na hladine 322 – 375 dolárov. Daný support sa dosť podobá tomu nášmu na hranici 6000 dolárov. Silný support bol zhruba o 70% nižšie ako All-time-high. Aj v roku 2014 nakoniec silný support nevydržal a prišiel posledný LEG down. Dokonca aj tu môžeme nájsť niekoľko podobností, pretože štruktúra na vtedajšom dne bola veľmi podobná ten našej zo súčasnosti. Následne po 230-dňovej konsolidácii prišiel rast, ktorý zo silnej rezistencie 322 – 375 urobil trhací kalendár. POC, čiže point-of-control bol na na veľmi silnom supporte, rovnako ako je tomu aj dnes. Graf vyrotoval až do exponenciály. Veľmi podobné, súhlasíte?

Priblížme si daný graf o niečo bližšie na situáciu, ktorú sledujeme aj dnes. Nachádzame sa v spomínanej exponenciále. Vtedajší graf vyrotoval až do exponenciály s uhlom rastu cez 74%. RSI vytvorilo double TOP a následne graf spravil retracement až do “golden ratio“ na úroveň 0.618 – 0.65. Potom nasledovala 186 denná konsolidácia a neskôr silný uptrend. Dnes už môžeme povedať, že daná exponenciála ukončila vtedajší bear market.

Akú situáciu máme dnes?

Momentálna situácia bear amrketu je takmer identická. Extrémne silný support, ktorý nás dlho držal na úrovni 6000 dolárov a následne zatiaľ posledný leg down, potom 125-dňová konsolidácia a exponenciála. Tá terajšia taktiež prerazila veľmi silnú rezistenciu a Point of Control.

Terajšia exponenciála vyrotovala taktiež až na 73%. Momentálne sa nám na RSI tvorí už nižšie maximum. Mohli by sme teda začať hovoriť o tom, že sila rastu začína klesať hoci ešte nemáme ukončenú dnešnú sviečku. Ak by graf pokračoval tak ak v roku 2015, došli by sme niekde na hodnoty 5000 – 5200 dolárov a potom by nás čakala niekoľko mesačná konsolidácia a BULL trend! Ďalší fakt, ktorý mi celkom dáva pri terajšej exponenciále zmysel je ten, že takmer pri každej exponenciále ju následne graf vymaže a doklesá až na hodnoty, kde exponenciála začala. Momentálna exponenciála pod 74% uhlom začala práve na úrovni 5200 dolárov. Taktiež ekonomická teória hovorí, že po tretej rotácii smerom nahor sa graf zvykne vrátiť na druhú rotáciu.

Aby sme to zhrnuli na úrovni 5000 – 5200 máme hneď niekoľko dôležitých úrovní:

1. Golden ratio na fibonacci retracemente
2. Začiatok exponenciály
3. Druhú rotáciu
4. Veľmi silný support, ktorý sme ešte neotestovali

Zhrnutie

Chcel som si pre vás pripraviť toto porovnanie, pretože ľudia tvoria graf a psychológia ľudí a davu sa stále opakuje. Podobností s predošlým bear marketom je hneď niekoľko. Berte však túto analýzu s rezervou a s určitým odstupom. V sobotu si pre vás pripravím pre kryptonovinky.skkryptonovinky.com analýzu zaujímavých altcoinov.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.