Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (12.3.): Dynamika pádu sa zrýchľuje, no trendovka zatiaľ drží

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte traderi dnes sme sa prebudili do ďalšieho dumpu. Altcoiny však zahučali oveľa viac ako Bitcoin. Na začiatku by som však chcel upokojiť situáciu, pretože na mojom grafe sme stále nad kľúčovou trendovkou a preto je táto analýza stále validná.

Čo sa týka kratšieho časového rámca, tak to vidím takto. Moje prvé odporúčanie o ktorom hovorím v podstate stál: Tak ako je nezmysel naskakovať do pumpy je aj nezmysel naskakovať do dumpu. Čo sa týka HODL portfólia, tak vždy je ideálne dokúpiť za pár drobných v takto veľkých poklesoch. Čo sa týka trading stratégie, tak tu vidím 3 základné veci:

  1. Dynamika celého pádu za zrýchľuje. Toto je veľmi zlé znamenie, pretože namiesto toho, aby sa dynamika spomaľovala my sme išli skôr do strany, sa uhol poklesu zvyšuje.
  2. Zelené objemy sú veľmi slabé. Neviem kde sú býci, ale v trhu rozhodne nie sú. Reakcie na silné dumpy sú extrémne slabé.
  3. Spodná trendovka zatiaľ drží, takže by som nepanikáril.

Ja už momentálne nejdem vyznačovať žiadne supporty, ale bullish budem až vtedy, keď prekonáme aspoň prvú čiarkovanú trendovku smerom nahor. Stále však chýba fáza konsolidácie a nudného pohybu do strany.

Dominancia

Dominancia ide zatiaľ podľa predpokladov na vyššom časovom rámci. Stále som názoru, že mierime na nové HIGH dominancie. Rovnako kým nebreakneme trendovku smerom dole na dennom grafe, tak som stále bullish a nevidím dôvod na zmenu svojho set-upu. Jedna vec, ktorá ma však pomýlila na nižších časových rámcoch boli červené knoty. Osobne som si myslel, že sme 5-vlnový cyklus dokončili už včera, ale nakoniec ho dokončujeme až teraz. Toto moje mylné rozhodnutie nás stále 2 obchody, ktoré skončili na stoplosse, ale aj to je súčasť tradingu.

Kapitalizácia altcoinov

Altcoiny idú zatiaľ celkom solídne dole a myslím si, že len málokto by čakal, že januároví rast bude tak rýchlo vymazaný. Momentálne sme na silnej trendovke a zároveň 0.786 fibonacci retracemente. Problémom celého tohto poklesu je pre mňa znova dynamika, že sme padli až sem v podstate na jednu šupu. Teraz by však mala prísť reakcia. Ja osobne začnem byť bullish až keď sa dostaneme von z channelu. Kým sme v channeli, tak som stále bearish. Akonáhle prekonáme spodnú trendovku smerom nadol, tak je veľká pravdepodobnosť, že altcoiny môžu ísť na svoje lokálne LOW.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Populárne