Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (11.2.): Je toto dočasný vrchol alebo nás čaká útok na 47 000 USD?

Článok

Analýza BTC
Zdroj: Canva.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dnes sa v skratke opäť pozrieme na hlavnú analýzu Bitcoinu. Pozrieme si jeho hlavný trend a základné body a rovnako sa pozrieme aj na krátkodobý vývoj.

Celkový trend a denný graf

Na to aby sme vedeli rozpoznať celkový trend, tak používame vždy denný graf. Na dennom grafe vidíme, že posledný rok ideme viac menej do strany. Striedajú sa nám obdobia rastu s obdobiami poklesov. Posledné obdobie a to konkrétne zhruba od polovice novembra až do minulého týždňa sme neustále klesali. Tento pokles mal veľkú razanciu a dynamiku. Bitcoin počas neho odpísal cez 50% svojej ceny.

Minulý týždeň však prišiel zásadný zlom. Z hľadiska technickej analýzy sme zlomili hneď niekoľko dôležitých levelov a to konkrétne :

  1. Trendovú líniu na dennom grafe
  2. MA21 na dennom grafe
  3. Vytvorili sme vyššie LOW a vyššie HIGH.

Aktuálne vidím na Bitcoine 2 základné cenové rezistencie, kde môže mať graf problém. Jedná sa o hladiny :

  1. 46 158 – 47 131 USD
  2. 56 092 – 57 412 USD

Historicky sú tieto hladiny pre nás veľmi dôležité a významné a vždy na nich cena reagovala. Aktuálne sa nachádzame tesne pred touto prvou vyznačenou hladinou a vidíme, že Bitcoin začína mať opäť problémy. Aby sme si bližšie popísali krátkodobejšiu situáciu, tak sa poďme pozrieť na 4H graf.

4H graf a krátkodobý vývoj

Čo sa týka 4- hodinového grafu, tak tam máme aktuálne dve možnosti. Na grafe je jasne vidieť odmietnutie ceny. Najbližšia hladina, kde by BTC mal reagovať je hladina 40 820 – 41 630 USD. Na tejto hladine sa bude rozhodovať o dvoch veciach. Buď tu ešte príde finálny pohyb na hladinu 47 664 USD a tým pádom otestujeme rezistenciu aj na dennom grafe alebo už aktuálna hodnota bol pre nás vrchol a Bitcoin bude v korekcii pokračovať. To aktuálne nevieme povedať, ale musíme si na to počkať.

Záver

V tomto momente by som bol trochu opatrnejší čo sa týka nákupov, lebo ako vidíte, tak krátkodobo nám cena začína jemne klesať. Bitcoin za posledný týždeň urobil veľmi dobrý rast a preto je logické, že cena mohla dosiahnuť svoj krátkodobý vrchol. S ďalším vývojom by som počkal na to čo sa stane na cenovej hladine 40 820 – 41 630 USD.

Tým, že Bitcoin aj altcoiny prekonali svoje rezistencie, tak môžeme zase vo väčšom produkovať mince so zápalnou šnúrou aj MID-TERM coiny. Pre takéto obchody sa pridaj ku nám do VIP skupiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.