Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (10.3.): Kým neprekonáme trendovku, zostávam bearish

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Minulý týždeň som vo svojej analýze hovoril o štyroch silných rezistenciách, ktoré nás mohli zastaviť. Nakoniec sa tak aj stalo. To, že celý rast vyzeral nepresvedčivo a nemal potrebné parametre sa dalo vidieť, ale priznám sa, že ani ja som nečakal, že pôjdeme takto nízko na jednu šupu. To ma znova len utvrdilo, že medvede majú naozaj silu.

Mne ani tak nejde o to, že sme klesli na 7700usd, ale ide mi o to, akým štýlom sme tam klesli a akým uhlom a objemami sme sa tam dostali.

Denný graf je jasný a tu máme len 3 možnosti. Zelený aj červený scenár je podľa môjho názoru extrémny scenár. Ak by sme prerazili spodnú trendovku, tak to bolo veľmi zle. Na druhu stranu, keď som videl akou razanciou letíme dole, tak sa mi ani nechce veriť, že by sme hneď z tejto konštrukcie išli znova na nové HIGH. Za mňa je teda pravdepodobné, že pôjdeme robiť modrý scenár a v takomto prípade nás nečaká nič ľahké.

Na nižšom timeframe to vidím na menší rast niekde do oblasti 8300 – 8400 a potom znova pokles. Od trendovky sme  ešte ďaleko. Kým ju neprekonáme, tak zostávam bearish.

Dominancia

Dominancia v poslednom čase do bodky napĺňa scenár a má krásnu štruktúru. Aj keď sú pohyby na dominancii teraz trochu rýchlejšie, tak altcoiny stále majú priestor na menšie rasty a vidíme to aj dnes.

Jediná otázka teraz znie, či sme už štruktúru dokončili, alebo nie. Už dva krát to totiž vyzeralo, že áno, ale skončilo to robustným knotom. Čoskoro by však aj samotná dominancia mala prejsť do menšej korekcie a altcoiny tomu napovedajú.

Kapitalizácia altcoinov

Podobne čo Bitcoin pomaly dokončujeme štruktúru a myslím si, že ešte príde nové LOW. Tento retracement, ktorý aktuálne altcoiny predvádzajú, je absolútne normálny a v norme.

Záznam STREAMu

Včera sme na streame mali kryptomenový špeciál. Čo naň povieš?

 Trader2.0

Na minciach so zápalnou šnúrou sme zinkasovali pekné zisky, ale čo je oveľa dôležitejšie, tak sme ich aj dokázali ochrániť, pred pádom trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Populárne