Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (1.7.): Bitcoin sa nehýbe, no nie je to nič neobvyklé

Článok

Analýza BTC
TradingView.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin sa v tomto období nijako zásadné nehýbe a to je presne aj cieľom tohto trhu.

Bitcoin v poslednom čase síce robí pohyby smerom nahor aj nadol, ale v konečnom dôsledku sa nikam nepohne, pretože každý pohyb je potom potrestaný opačným pohybom.

Nie je to však nič neobvyklé. Takýto trh sme tu rovnako mali v lete 2020. Treba si uvedomiť, že celý trh sa pohybuje v cyklusoch. Na trhoch poznáme 3 základné cykly. Cyklus rastu, poklesu a pohybu do strany. Tieto cykly sa medzi sebou neustále striedajú, aby bol trh v rovnováhe. To isté sa teraz deje na Bitcoine.

4H graf

Čo sa týka 4H grafu, tak tu je to stále o tom istom. Raz máme dlhší trend dole a potom znova hore. Aktuálne si myslím, že by Bitcoin ešte mal potiahnuť hore a nasvedčujú tomu aj altcoiny. Ako silný support vidím hodnoty na úrovni 33 465 – 34 035 USD. Rovnako ako support vidím spodnú trendovku tohto kanálu. Bitcoin by z dlhodobého hľadiska potreboval čím skôr otestovať hladinu 41 261 – 42 279 USD. Nemyslím si však, že ju tak skoro prekoná, ale mal by ju aspoň otestovať.

Kapitalizácia altcoinov

Čo sa týka kapitalizácie altcoinov, tak tie sa prepadli ešte viac ako Bitcoin. Keď sa však pozriem na tú časť po prepade, tak kapitalizácia a aj drvivá väčšina altcoinov sa nachádza pri trendovke. Máme tu skupinku altov, ktoré už trendovku prerazili, ale rovnako je tu aj skupinka, ktorá tak ešte nespravila. Kapitalizácia je ešte pod trendovkou. Rovnako vidíme, že sme aj na silnej rezistencii. Podľa môjho názoru budú mať altcoiny tendenciu prerážať tieto štruktúri. Avšak môže to ešte nejaký čas trvať.

Záver

Pohyby smerom nahor momentálne nemajú takú silu a vždy sú potrestané. Rovnako aj teraz to s trendovkami bude boj, ale trh by mal urobiť aspoň nejaký retracmeent po takýchto prepadoch. Nad sebou však máme silné rezistencie. Trh bude mať čo robiť, aby tieto bariéry prekonal.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.