Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza Bitcoinu (5.3.): Začínajú bulls preberať žezlo?

Článok

analyza-bitcoin-trader20

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Minulý týždeň sme mohli byť svedkami výrazného poklesu. Po predchádzajúcom dlhodobejšom raste predsa len prišla korekcia, ktorú skúsenejší z nás tak trochu aj očakávali. Bitcoin spravil vcelku dosť prudkú korekciu, kde sme sa zastavili na hladine 0,5 fibonacci retracement, čo predstavuje cenovú hladinu približne 8500 dolárov. Na dennom grafe môžeme sledovať jemný odraz z tejto hladiny, kde sme vybehli na cenu okolo 8900 dolárov, ale následne znovu začali mierne klesať smerom k 8500 dolárom. Momentálne sa nachádzame v ABC korekcii, kde hladinu 8500 dolárov považujem za dokončenie vlny A a momentálne by sme sa mali nachádzať vo vlne B a teda spraviť mierny rast.

Nasvedčuje tomu aj indikátor RSI, ktorý momentálne ukazuje prepredanú oblasť, čo nám indikuje najbližšie dni rast.

Na 4H grafe momentálne sledujem bullish expanding wedge. Táto formácia patrí medzi obratové formácie. Vzhľadom nato čoskoro očakávam prerazenie hornej trendovky a pokračovanie dokončenia vlny B. Napovedajú tomu aj znižujúce sa objemy pri klesajúcej cene. To znamená, že sila medveďov pomaly, ale isto klesá a žezlo znovu začínajú preberať bulls. RSI indikátor máme v neutrálnej zóne, takže ten je na ďalší rast tiež pripravený. Treba mať ale na pamäti, že tento rast bude značne obmedzený.

Ja osobne ako prioritný cieľ nateraz sledujem hladinu 9250 až 9300 dolárov. Tu by mohla byť dokončená vlna B. Nato si ale musíme počkať.

Dominancia

Čo sa týka dominancie, tá v podstate osciluje okolo 65 %. Keďže pri nedávnych pohyboch sme mohli byť svedkami toho, že keď Bitcoin padal, dominancia rástla a naopak, keď Bitcoin stúpal, dominacia klesala, osobne si myslím, že tento týždeň na dominancií zaznamenáme pokles. Je obrovský predpoklad, že cena Bitcoinu pôjde hore a teda na dominancií by sa to malo odraziť poklesom.

Momentálne na nej sledujem ABC korekciu, kde by sa momentálne mala dokončovať vlna C. Toto mi tiež naznačuje pokles. Tak isto RSI indikátor ukazuje, že priestor na pokles tam ešte stále je.

Target bodu C ako zvyčajne vidím prioritne na ,,one to one,, fibonacci extension, teda v tomto prípade by to pre nás bola hladina cca 64,5 %. Tam očakávam odrazenie, na ktoré si ale musíme počkať.

Altcoin market cap

Na altcoinovom market cape momentálne na 4H grafe sledujem 5 vlnovú štruktúru. Keď sa pozrieme na graf, vidíme, že aktuálne sa formuje triangel, čo je typická formácia pre 4. vlnu. Vzhľadom nato očakávam na altcoinoch ďalší pokles a teda dokončenie 5. vlny na hladiny okolo 74 miliárd.

Nakoniec by som zhrnul celkový trh nasledovne. Na Bitcoine by sme tento týždeň mali zaznamenať rast. Akú intenzitu bude mať vlna B je otázne. S tým sú spojené aj veľké altcoiny (ETH, EOS, LTC, XRP …), ktoré by mali nasledovať Bitcoin a mali by taktiež spraviť rast. Naopak na vačšine malých altcoinov očakávam ďalší pokles a prepad na nižšie hladiny, kde by sa na niektorých altcoinoch krásne dokončili štruktúry.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Populárne