Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Analýza (22.10.): Bitcoin urobil nové ATH. Čo ďalej?

Článok

Analýza BTC
Zdroj: TradingView

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Tak bitcoinu to nakoniec netrvalo ani tak dlho a nové ATH urobil už pred koncom októbra. Teraz sa všetky oči zrejme budú opierať o hranicu 100 000 USD. Je to do konca roka reálne a čo nás čaká najbližšie dni?

Ešte kým sa pustím do analýzy, tak Bitcoin za 100 000 USD do konca roka je za mňa veľmi reálny. V krátkosti na to poviem len niekoľko dôvodov. Ako prvým dôvodom sú klasické trhy. Kto čítate moje analýzy už dlhšie, tak viete, že mojou základnou podmienkou pre pokračovanie bull marketu na krypte sú ,,stabilné“ klasické trhy. S&P500 momentálne útočí na nové ATH a NASDAQ už nové ATH tento týždeň urobil. Ak budú indexy pokračovať v bull markete, tak nevidím dôvod prečo by Bitcoin nemal.

Okrem toho svoju úlohu postupom času zohrajú aj média. Médiá milujú senzácie a práve takáto reklama priláka nových ľudí do kryptomien. Myslím si teda, že 100 000 dolárov do konca roka je veľmi reálnych.

Čo na to graf?

Tomu scenáru nasvedčuje aj tzv ,,price discovery.“ V jednoduchosti to znamená to, že ak dané aktívum dosiahne nové maximum, tak tam prichádza k ďalšiemu rastu, pretože si dané aktívum hľadá cenu. Samozrejme tento rast je podporený veľkou kampaňou v médiách, pretože všade sa píše o nových maximách a ľudia začínajú chytať strach, že im ušiel vlak a naskakujú práve na takýchto hodnotách.

Ako prvý nejaký strednodobý target vidím hladinu 69 583 USD. Ako druhý vidím hladinu 78 830 USD. Zo strednodobého hľadiska niekoľkých týždňov by sme mali byť na týchto hodnotách.

Krátkodobá neistota

Zatiaľ čo scenár na niekoľko týždňov je pre mňa absolútne jasný a všetko tomu nasvedčuje, tak scenár na pár dní je už zložitejší. Bitcoin zatiaľ úspešne bráni túto dôležitú trendovku. Práve na tejto trendovke ležíme celý mesiac a táto trendovka nás doniesla až na nové ATH. Jej break dole by mohol vyvolať pár dňovú paniku a výpredaj, ktorý by však mal byť rýchlo vytiahnutý smerom nahor. Pre mňa bude teraz zásadné ako budeme reagovať na 4H grafe na MA21 a či sa dostaneme dostať znova ďalej od trendovky. Krátkodobo nám teda hrozí menší pokles. To však nič nemení na našom dlhodobom scenári.

V našom VIP členstve momentálne naskakujeme vo veľkom do altov, pretože práve tie budú čoskoro štartovať. Posledné dni sme vo veľkom dokupovali ako MID-TERM, tak aj mince so zápalnou šnúrou.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.