Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

ROZHOVOR: Analytik eToro o súčasnej situácii či o téme kryptomeny vs. finančná kríza

Článok

Rozhovor analytik eToro
Rozhovor analytik eToro

Senior analytik eToro – najväčšej sociálnej investičnej siete na svete Mati Greenspan poskytol portálu bitcoinist.com zaujímavé interview, v ktorom sa okrem iného vyjadril k tomu, či sa oplatí investovať do kryptomien v prípade, že by sa zopakovala finančná kríza z roku 2008. Rozhodli sme sa celý rozhovor preložiť.

// UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Do kryptomien investujte len to, čo si môžete dovoliť stratiť.

Kedy ste prvýkrát počuli o Bitcoine?

,,O Bitcoine som počul prvýkrát v marci 2013 a moja prvá reakcia ňan bola, že som o ňom napísal status na Facebooku. Okamžite som bol nadšený z predstavy bezhraničnej, decentralizovanej formy peňazí a nemohol som sa zbaviť pocitu, že ide o niečo revolučné.”

eToro bola jednou z prvých obchodných platforiem, ktoré podporovali Bitcoin. Čo pomohlo vašej spoločnosti rozhodnúť sa, že kryptomeny môžu byť budúcnosťou? Zostanú tu s nami?

Musíme za to poďakovať autorovi eToro Yonimu Assiovi. Yoni sa vždy pozerá do budúcnosti a je aktívne zapojený do bitcoinovej komunity už od jej začiatkov.

Môže hocikto prísť na eToro podobne ako na burzy Bittrex či Poloniex?

Prosím neporovnávajte tieto služby. eToro má v ponuke viac než 2000 trhov a umožňuje viac než 8 miliónom ľudí zdieľať svoje obchodné stratégie a kopírovať investície iných. Bez ohľadu na to, či ste z Japonska, Kanady alebo USA, hocikto si môže okamžite vytvoriť účet.

Ako veľmi populárne sa stali na eToro investície do kryptomien v porovnaní s klasickými trhmi?

Extrémne! Kryptomeny sú teraz horúcou témou takže to dáva zmysel.

Zaznamenali ste za posledný rok prílev nových investorov?

Áno. V priebehu rastu kryptomien v roku 2017 sme zaznamenali masívny nárast nových klientov, čo viedlo k tomu, že sme museli výrazne posilniť naše servery a doplniť personál.

(Vysvetlenie od kryptonovinky.sk: Koncom roka 2017 pre obrovský prílev nových užívateľov platforma eToro nestíhala verifikovať účty nových klientov a taktiež sa zdržali výbery peňazí. Spoločnosť to riešila posilnením personálu).

Aké nové kryptomeny si želajú ľudia pridať do vášho portfólia?

Aktuálne ich máme sedem a čoskoro budeme pridávať ďalšie (v skutočnosti ich je už osem – najnovšie Stellar, pozn. red.). Naši zákazníci nás stále žiadajú pridať nové digitálne meny a ja pravdu povediac nie som schopný povedať, ktoré z nich sú najpopulárnejšie. Čo sa týka nášho pohľadu, je to záležitosť likvidity. Musíme si byť istý, že kryptomena, ktorú pridáme do ponuky, bude schopná pokryť masívny dopyt našich klientov.

Ľudí často počujeme hovoriť “nikdy nedržte mince na burzách”. Aký typ zabezpečenia používa eToro?

Skvelá otázka. Berieme bezpečnosť extrémne vážne a máme skvelý tím, ktorý sa o to stará. Sme dobre zavedená finančná spoločnosť, ktorá pôsobí v tomto priemysle už viac ako 10 rokov a je pod dohľadom finančných regulátorov v Európe a v Spojenom kráľovstve (Veľkej Británii).

Aký je podľa vás dôvod súčasného pádu hodnoty Bitcoinu? Ide o sezónny jav alebo o niečo serióznejšie?

Je to len bežné zatrasenie. Do systému vstúpilo príliš veľa špekulatívnych peňazí. Nie je to nič, čo tento trh predtým nevidel, nič podstatné sa nezmenilo. Prikladám technickú analýzu, ktorú som urobil, ktorá ukazuje historické momenty na tomto trhu (analýza je platná k 7. februáru 2018).

Analýa od Mati Greenspan (7. február 2018)

Analýa od Mati Greenspan (7. február 2018)

Prečo veľa altcoinov dopadlo ešte horšie než Bitcoin?

V tomto prípade sa Bitcoin stavia do úlohy bezpečného prístavu v kryptosvete. Je to celkom fascinujúce.

Tradičné trhy v tomto období tiež prechádzajú krízou. Ak sa zopakuje rok 2008 odporúčali by ste držať Bitcoin?

Jednoznačne áno, ale samozrejme opatrne. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, keď trhy padajú, je diverzifikovať vaše portfólio. Pridaním malého množstva kryptomien do vášho portfólia môžete investovať do niečoho, čo vo všeobecnosti vôbec nie je spojené s ostatnými trhmi.

Aká je vaša predpoveď pre Bitcoin na konci roku 2018?

Kdekoľvek medzi 1000 dolármi a miliónom dolárov. Nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť, ale potenciálny rast Bitcoinu nemá limity.

Upozornenie:
Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí
Kryptoaktíva sú vysoko volatilné neregulované investičné produkty. Žiadna ochrana investorov v EÚ.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.