Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analytik Willy Woo neverí, že Bitcoin je v medveďom trhu. Presviedčajú ho on-chain dáta

Článok

býk
Pixabay.com

Populárny trhový analytik Willy Woo, ktorý spolupracuje s on-chain analytickou platformou Glassnode, uviedol v podcaste s Petrom McCormackom, že bitcoinové dáta naznačujú oživenie trhu a podľa všetkého sa bullrun zďaleka neskončil.

Willy Woo v rozhovore, ktorý bol odvysielaný 28. júna, skonštatoval, že on-chain data Bitcoinu neukazujú typické signály medvedieho trhu. Naopak podľa neho dochádza k silnej akumulácii Bitcoinu zo strany smart money, čo je dobrý signál pre pokračovanie býčieho trhu.

Woo popri tom opäť zmienil svojho obľúbeného “Ricka Astleyho” – autora známej piesne “Never Gonna Give You up” (nikdy to s tebou nevzdám). Rickom Astleym totiž označuje každého investora, ktorý má povesť pravidelne kupovať bitcoiny a prakticky nikdy ich nepredávať. Takýchto investorov sa dá vysledovať práve vďaka on-chain dátam. Inak povedané ide o adresy, ktoré majú silnú akumulačnú históriu bez histórie veľkých odlivov BTC.

,,Rick Astley je investorom, ktorý neustále nakupuje a nikdy vo veľkom nepredáva. A samozrejme Rick bol veľmi aktívny v priebehu roku 2021. Potom sa však jeho peniaze presunuli do slabých rúk – do rúk špekulatívnych obchodníkov, ktorí rýchlo kúpili a rýchlo predali. Teraz sledujeme, ako idú peniaze naspäť k Rickovi.”

Woo takýmto prirovnaním v podstate poukázal na to, že podľa on-chain dát opäť rastie akumulácia Bitcoinov na adresách, ktoré sú známe ako akumulačné a prejavujú dlhodobú dôveru v BTC. Doplnil k tomu, že v súčasnom stave sme v špekulatívnej fáze trhu, kedy sa tie mince, ktoré boli predané začiatkom roka, opäť akumulujú dlhodobými držiteľmi.

Moderátor podcastu Peter McCormack s Woom súhlasil a uviedol, že on konkrétne žiadne bitcoiny nepredal, pretože si je naďalej istý tým, že v trhu s Bitcoinom sa deje “príliš veľa zaujímavých a dobrých vecí“ na to, aby bullrun naozaj skončil.

Pri zmienke on-chain dát Willy Woo ešte zdôraznil, že potvrdeniu medvedieho trhu nenahrávajú viaceré ďalšie indikátory a že súčasná základná štruktúra trhu je výrazne odlišná v porovnaní s medvedími trhmi z minulosti.

,,Cena v súčasnosti vyzerá medvedie, avšak vyzerá to ako pattern Wyckoffianského akumulačného cenového modelu. Ak sa to potvrdí, posledný knot by mal byť okolo ceny 28 – 29 tisíc dolárov, čo by mohlo byť záverečným testom. Všetky onchain dáta naznačujú, že Bitcoin sa zotavuje.”

Bitcoiny odchádzajú z búrz

Podobne to zrejme vidí aj iná analytická platforma Santiment, ktorá poukázala na to, že počet BTC na burzách po májovom výpredaji začal opäť klesať a je už na podobných hodnotách ako bol v úvode roka. To taktiež nahráva predpokladu pokračovania bullrunu. Keď totiž klesá počet BTC na burzách, je to signál, že investori prejavujú dlhodobejšiu dôveru v rast ceny. Inak povedané nechystajú sa okamžite predávať. Veľké prílevy BTC na burzy, ktoré sme videli v poslednom období pred najtvrdším pádom ceny naopak samé o sebe zdvíhali veľký varovný prst.

Zdroj: cointelegraph.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne