Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Americká senátorka v Senáte USA: ,,Vďaka bohu za Bitcoin!“

Článok

senát USA
Zdroj: Pexels.com

Senátorka štátu Wyoming Cynthia Lummisová upozornila, že Spojené štáty Americké sa rútia do obrovskej dlhovej pasce, pričom východiskom pre mnohých ľudí v stave krízy môžu byť digitálne meny, ktoré nie sú vydávané vládami.

Cynthia Lummisová, ktorá sa stala v Senáte jednou z najhlasnejších podporovateliek Bitcoinu, vo štvrtok prehovorila pred svojimi kolegami o rizikách, ktoré predstavuje pre USA najnovšie navyšovanie vládneho dlhového limitu na 28,9 bilióna dolárov. Na tomto navýšení sa na poslednú chvíľu dohodli demokrati s republikánmi, aby sa vyhli riziku nesplatenia štátneho dlhu. Podpísaná legislatíva navýšila dlhový strop do decembra o ďalších 480 miliárd dolárov. Demokrati tak získali nejaký čas navyše, aby dosiahli dohodu, ktorá má vyriešiť otázku amerického dlhu pre nasledujúce roky. Republikáni im však odkázali, že v decembri už s ich podporou počítať nemajú.

Bitcoin je pre ňu dôveryhodnejší, než vláda

Samotná skutočnosť, že USA majú potenciálny problém so splácaním svojich dlhov, však vedie Lummisovú k čoraz väčšej dôvere v decentralizovaný Bitcoin, ktorý nemá pod kontrolou žiadna vláda a má jasne definovanú infláciu. O bitcoine sa vie, že nikdy nebude mať viac než 21 miliónov “mincí” a tiež je jasne a nemenne vopred definované, že jeho inflácia sa každé štyri roky znižuje o polovicu vďaka efektu, ktorý je známy pod pojmom halving. Len pre ilustráciu súčasná inflácia Bitcoinu je podobná odohadovanej inflácii zlata. Od roku 2024 bude o ďalšiu polovicu menšia.

,,Prezidenti oboch strán, znova a znova nezodpovedne splácali svoje dlhy a nemali plán, ako tento problém vyriešiť. Vďaka bohu za Bitcoin a ďalšie neklasické meny, ktoré presahujú nezodpovedné vlády vrátane tej našej,” vyhlásila Lummisová počas štvrtku v americkom senáte. Jej vyjadrenie sa okamžite začalo šíriť sociálnymi sieťami, vďaka efektu kritiky nastavenej politiky a azda historicky doposiaľ najzjavnejšej podpory Bitcoinu zo strany vysoko postaveného amerického politika.

Bitcoin hlasne podporuje

Lummisová nedávno priznala, že investovala do Bitcoinu ďalších viac než 50 tisíc dolárov. Vo februári spustila projekt Financial Innovation Caucus s cieľom, aby svojich kolegov v senáte vzdelávala o Bitcoine a ďalších kryptomenách. Viackrát v minulosti pri debatách o Bitcoine a kryptomenách sa totiž v senáte ukázalo, že zákonodarci danej problematike vôbec nerozumejú a nedokážu ani obširne vysvetliť, čo to vlastne Bitcoin je. Lummisová sa kryptosektor snažila podporiť aj počas rokovaní o Zákone o infraštruktúre (Infrastructure Bill), keď sa proces jeho schvaľovania riešil v Senáte.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.