Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aktivita na burzách explodovala! Nárast výberov BTC je býčí signál

Článok

bitcoin-explozia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po tom ako Bitcoin prerazil psychologicky silnú cenovú úroveň 10 tisíc dolárov  a obzvlášť, keď sa dostal aj nad cenu 10 500 dolárov, ktorá bola označovaná  za mimoriadne silnú rezistenciu, cez ktorú sa mu predtým niekoľkokrát nepodarilo dostáť, začala extrémne stúpať aktivita na kryptomenových burzách.

Vyplýva to zo štatistík analytickej platformy Glassnode, z ktorých je zrejmé, že v týchto hodinách prebieha masívny nárast on-chain aktivity.

Celkový prílev bitcoinov prevedených na burzy (Exchange Inflow) aktuálne predstavuje za posledných 24 hodín nárast o takmer 54% a odliv bitcoinov z búrz nárast o 64% (Exchange Outflow).

aktivita

Najdôležitejším ukazovateľom, ktorý sa javí byť najväčším býčím signálom je však celkové množstvo vybraných bitcoinov z búrz, teda na súkromné peňaženky ich držiteľov. Ten totiž zaznamenal nárast za posledných 24 hodín o vyše 47%, kým depozity, teda prílevy bitcoinov na burzy zo súkromných peňaženiek, stúpli len oi percento.

Z týchto čísiel možno ľahko vydedukovať, že po raste ceny bitcoinu nad 10 tisíc dolárov výrazne stúpol záujem držať bitcoiny dlhodobejšie, teda “HODL-ovať” ich na vlastných peňaženkách a nie na burze, kde sú pripravené na okamžitý predaj. To výborné vyjadruje súčasný sentiment na trhu, ktorý sa javí byť veľmi pozitívny. Naopak keď začne stúpať prílev bitcoinov na burzy a klesať ich odliv, môže to byť indikátorom toho, ž investori menia náladu a chystajú sa na ich možný predaj.

Zdroj: glassnode.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne