Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aktivita na burzách explodovala! Nárast výberov BTC je býčí signál

Článok

bitcoin-explozia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po tom ako Bitcoin prerazil psychologicky silnú cenovú úroveň 10 tisíc dolárov  a obzvlášť, keď sa dostal aj nad cenu 10 500 dolárov, ktorá bola označovaná  za mimoriadne silnú rezistenciu, cez ktorú sa mu predtým niekoľkokrát nepodarilo dostáť, začala extrémne stúpať aktivita na kryptomenových burzách.

Vyplýva to zo štatistík analytickej platformy Glassnode, z ktorých je zrejmé, že v týchto hodinách prebieha masívny nárast on-chain aktivity.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Celkový prílev bitcoinov prevedených na burzy (Exchange Inflow) aktuálne predstavuje za posledných 24 hodín nárast o takmer 54% a odliv bitcoinov z búrz nárast o 64% (Exchange Outflow).

aktivita

Najdôležitejším ukazovateľom, ktorý sa javí byť najväčším býčím signálom je však celkové množstvo vybraných bitcoinov z búrz, teda na súkromné peňaženky ich držiteľov. Ten totiž zaznamenal nárast za posledných 24 hodín o vyše 47%, kým depozity, teda prílevy bitcoinov na burzy zo súkromných peňaženiek, stúpli len oi percento.

Z týchto čísiel možno ľahko vydedukovať, že po raste ceny bitcoinu nad 10 tisíc dolárov výrazne stúpol záujem držať bitcoiny dlhodobejšie, teda “HODL-ovať” ich na vlastných peňaženkách a nie na burze, kde sú pripravené na okamžitý predaj. To výborné vyjadruje súčasný sentiment na trhu, ktorý sa javí byť veľmi pozitívny. Naopak keď začne stúpať prílev bitcoinov na burzy a klesať ich odliv, môže to byť indikátorom toho, ž investori menia náladu a chystajú sa na ich možný predaj.

Zdroj: glassnode.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.