Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Aktivita kryptomenových vývojárov sa v posledných 3 mesiacoch výrazne znížila

Článok

programovanie
Zdroj: Unsplash.com

Prebiehajúci medvedí trh ovplyvnil aj záujem vývojárov o segment spojený s kryptomenami. Vyplýva to zo záverov správy agregátora údajov Blockchain Artemis.

Spoločnosť Blockchain Artemis uviedla, že v posledných troch mesiacoch klesol počet týždenne aktívnych kryptomenových vývojárov až o 26%. Pokiaľ ide o štyri popredné smartchainy Ethereum, Polkadot, Solana a Cosmos, u nich bol zaznamenaný ešte výraznejší prepad o 30,5%, 43,6%, 48,4% respektíve 48,9%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Naopak výrazný rast bol odsledovaný u Interplanetary File System (IPFC) a Internet Computer (ICP), u ktorých stúpla aktivita developerov o 206,6% resp. 21,7%.

,,Vývojári blockchain sú primárne zodpovední za návrh architektúry blockchainu, jeho údržbu, modernizáciu infraštruktúry a vytváranie inteligentných zmlúv, ktoré poháňajú decentralizované aplikácie. Ich aktivita sa považuje za jednu z najdôležitejších metrík pre úspech danej smart kontrakt platformy, pretože platforma, ktorej chýbajú vývojári, bude mať s rastom pravdepodobne problém,” dopĺňa k týmto dátam Brayden Lindrea z Cointelegraph.

Zakladateľka Tascha Labs Tascha Che upozornila, že tieto dáta netreba preceňovať, pretože pokles spôsobil do značnej miery odliv tzv. “staviteľov turistov” a že bearmarket naopak poskytuje skutočným developerom dostatok času na dokončenie najdôležitejších prác.

K téme sa následne vyjadril aj analytik Binance, ktorý síce dáta od Artemis detailnejšie nekomentoval, no zdôraznil, že pri výbere projektov, na ktoré investori stavia svoje peniaze, bude sledovanie aktivity ich vývojárov velmi “dôležitou metrikou”.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.