Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ako zistím, kedy je najlepší čas naskočiť do kryptomien?

Článok

Jakub Kraľovanský
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

— PR článok —

Dnes sa budem snažiť zodpovedať túto filozofickú otázku. Kedy je najlepší čas naskočiť do kryptomien? Ako ten čas spoznám a je to práve teraz? Poďme sa pozrieť na niekoľko faktov, ale aj subjektívnych názorov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prečo bežný človek nakupuje VRCHOL a predáva DNO?

Ak máte vo svojom okolí kamarátov čo už niekedy v minulosti nakúpili kryptomeny a spýtate sa ich v akom čase si kúpili prvé krypto, tak sa s vami vsadím, že to bolo buď na konci roku 2017 alebo v roku 2021. Ak ste teraz prekvapený ako to môžem vedieť, tak na to si musíme najskôr zodpovedať otázku kto je účastníkom trhu?

V trhu vidíme dva subjekty. Inštitúcie a bežných ľudí. Pod inštitúciami si môžeme predstaviť rôzne fondy, firmy, správcovské spoločnosti, ale aj individuálne osoby, ktoré majú obrovské peniaze. Pod bežnými ľuďmi si môžeme predstaviť mňa a vás. Aký je rozdiel medzi týmito skupinami? Absolútne zásadný!

Inštitúcie majú zamestnané najlepšie mozgy, majú takmer neobmedzené finančné zdroje, majú najlepšie systémy a počítače. Majú tak veľký vplyv, že si dokonca vedia zaplatiť aj niektoré médiá aby písali to čo oni chcú. Majú absolútne všetko. Avšak majú jeden zásadný problém! Práve tým, že majú naozaj veľa peňazí, tak nemôžu len tak prísť na trh a nakúpiť, lebo by si samy zvýšili cenu. Inštitúcie musia nakupovať niekoľko týždňov a postupne tak aby o tom nikto nevedel? Prečo? Pretože ak by sa prevalilo, že nakupujú, tak by ľudia začali špekulovať a nepredávali by, ale práve naopak začali by aj oni nakupovať. Ak by ľudia nepredávali, tak od koho by to tie inštitúcie nakúpili?

Vstúpte do sveta kryptomien a využite VIP skupinu Trader 2.0 ZADARMO!

Ako to teda inštitúcie s nákupmi robia?

A tu sa už dostávame ku tzv. ,,psychologickému cyklu.“ Inštitúcie nakupujú kryptomeny postupne. Na to aby ich však mohli nakúpiť ich nejaká strana musí predať. A tu je práve ten kameň úrazu. Čo ak ich nikto nechce predať? Inštitúcie sa teda musia postarať o to aby bežný človek kryptomeny chcel predať. Ako to urobí? Úplne jednoducho – použijú strach. Práve na cenovom dne, kde by sa kryptomeny mali nakupovať uvidíte najviac článkov, príspevkov a vyjadrení známych osôb ako kryptomeny končia. Tento cyklus sa bežne opakuje. Naštudujte si čo sa o krypte písalo na konci roka 2018 alebo v marci 2020. Moc pozitívneho nenájdete.

Presne naopak je to na vrchole. Keď inštitúcie chcú predať, tak samozrejme potrebujú druhú stranu ktorá kúpi. Prečo by však bežný človek nakupoval ak by vedel, že inštitúcia predáva a cena zrejme klesne? Samozrejme, že by nenakupoval. Preto sa musí použiť druhá emócia a to je chamtivosť. Práve na cenovom vrchole, kde inštitúcie sa už kryptomien čiastočne zbavujú a realizujú tak svoje zisky, tak všade nájdete veľmi pozitívne články ako kryptomeny zmenia svet a ako ich cena krásne rastie a už na tom každý zarobil samozrejme okrem vás.

Vstúpte do sveta kryptomien a využite VIP skupinu Trader 2.0 ZADARMO!

Cyklus sa stále opakuje.

A tu už si poďme pozrieť niekoľko faktov. Nižšie vidíte historický graf bitcoinu od roku 2010 až po dnes.

Ak si myslíte, že v tejto situácii sme len dnes a tá sa nikdy predtým nestala, tak sa mýlite. Deje sa opakovane v cykloch. Ak sa však pozriete na tento dlhodobý graf, tak vieme z toho vyčítať jedno. Cena Bitcoinu v čase neustále rastie. Rasty sa pravidelne striedajú s poklesmi. Avšak ako sme si popísali vyššie, tak bežný človek vstúpi do kryptomien práve v čase keď cena dosahuje vrchol. Historicky však bolo vždy najlepšie vstupovať do kryptomien v čase keď boli ceny vyklesané a na trhu bola zlá nálada.

Začni teraz – kryptomeny nekončia práve naopak!

Aktuálne tu máme rovnakú situáciu ako v roku 2018 či v marci 2020. Práve v tomto čase bola ,,nálada“ na trhu priam katastrofálna a kryptomeny moc fanúšikov nemali. A práve to bol najlepší čas na to vstúpiť do kryptomien.

Ak hovorím o vstupe do kryptomien, tak tým nemyslím automaticky nákup, ale štúdium. Bohužiaľ nie je v mojich silách aby som priamo v tomto článku dokázal vysvetliť podstatu bitcoinu a kryptomien a ešte aj vysvetlil cykly.

Avšak na cykloch a psychológii cyklov som sa snažil vysvetliť, že nie vždy je všetko tak ako na prvý pohľad vyzerá. Bitcoin a kryptomeny rozhodne nekončia a môžem vám povedať, že čas kedy bude zase bitcoin chválený do nebies a kedy budú pribúdať články ako kto na kryptomenách zarobil a aká to bola šanca zase prídu – je to len cyklus.

Čo môžem urobiť už dnes a kde začať?

Kryptomeny sú stále nová a dosť nepoznaná téma. Ak chcete pochopiť prečo kryptomeny vznikli a aká je ich hodnota, tak odporúčam túto VIDEO sériu – Cesta k Bitcoinu. Toto je taká povinná literatúra s ktorou by mal každý začať. Ak vám však toto nestačí prípadne chcete vedieť oveľa viac, tak odporúčam skúsiť našu VIP skupinu a to úplne nezáväzne a zadarmo už teraz na konci septembra.

Stačí len vyplniť tento Kontaktný formulár a my sa tešíme na vás!

Slovo na záver

Boj inštitúcií s bežnými ľuďmi na trhu funguje všade. Či nakupujete kryptomeny, akcie alebo komodity. Všade je ten boj a psychológia rovnaká. To je dôvod prečo bohatý bohatnú a prečo drvivá väčšina bežných ľudí nakupuje pravidelne vrchol. Či vrchol v internetovej bubline v roku 2000 alebo v roku 2008 hypotekárnej bubline alebo pravidelne na kryptomenách ako boli roky 2017 a 2021.

Psychológia je stále rovnaká a práve teraz je veľmi vhodný čas na to sa naučiť čo je bitcoin, ako funguje a ako jeho vlastnosti môžete využiť vo svoj prospech.

— PR článok —

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.