Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Ako najrýchlejšie kúpiť Bitcoin a začať obchodovať s kryptomenami na burze?

Článok

Bitcoin, Ethereum a Ripple
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Prepadli ste Bitcoinu a fenoménu kryptomien? V tomto článku Vám prezradíme, ako môžete začať obchodovať s kryptomenami ešte dnes.

// UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Investovanie do kryptomien je rizikové. Investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

V tomto návode vysvetľujeme ako rýchlo kúpiť Bitcoin a následne zaňho nakúpiť ďalšie kryptomeny na známej burze Binance. Všetko sa dá za optimálnych podmienok stihnúť v priebehu niekoľkých hodín (v pracovnom týždni).

V rámci tohto návodu nezohľadňujeme prípadný výber peňazí, teda výmenu kryptomien naspäť za bežné peniaze (taký proces trvá dlhšie).

Rýchlosť tohto spôsobu spočíva v tom, že nevyžaduje okamžité overenie vašej totožnosti prostredníctvom dokladov.

Kedy zvoliť tento postup?

Odporúčame ho, ak chcete začať čo najrýchlejšie obchodovať s krytomenami na burze. Ak nemáte záujem o „trejdovanie“ a chcete len vlastniť na dlhšiu dobu nejaké Bitcoiny (resp. Ethereum či Litecoin), je bezpečnejšie držať ich mimo burzu, teda napríklad na kryptopeňaženke Coinbase, alebo hardware zariadení ako Ledger či Trezor.

TIP: Ako kúpiť Bitcoin, Litecoin či Ethereum cez Coibnase sme vysvetlili v tomto návode

Návod ako začať ešte dnes

1. zaregistrujte sa cez tento link na kryptoburze Binance.com

2. po registrácii na Binance.com zistite Vašu depozitnú adresu pre Bitcoin (BTC Deposit Address)

Ak neviete ako zvládnuť prvý a druhý krok prečítajte si náš návod ako sa zaregistrovať na Binance a zistiť depozitnú adresu pre Vašu kryptomenu.

3. choďte na stránku SimpleCoin a kúpte Bitcoin, ktorý odošlite na adresu určenú pre Bitcoin vo vašom Binance účte (BTC Deposit Address). Za Bitcoiny zaplatíte vkladom na účet. Urobte to na účet banky uvedenej touto službou. Ak budete posielať peniaze z inej banky transakcia bude trvať viac dní a cena bitcoinu sa môže medzitým zmeniť.

Po tom ako platba dorazí na účet prevádzkovateľa portálu simplecoin.sk, vaše zaplatené bitcoiny budú odoslané na adresu, ktorú ste uviedli v objednávke (čiže pri dodržaní nášho postupu budú odoslané na Váš účet na Binance). Celý proces môže trvať niekoľko hodín. Keď Bitcoiny dorazia, môžete začať obchodovať na Binance a za BTC nakupovať ďalšie kryptomeny.

Čo keď budem chcieť predať kryptomeny a vybrať peniaze?

Binance Vám hodnotu vašich kryptomien za nami známe peniaze ako sú eurá, doláre či koruny nevymení. Preto je potrebné zaregistrovať sa aj v spoločnosti, ktorá takéto služby ponúka. My Vám odporúčame kryptopeňaženku Coinbase.

Na Coinbase si budete musieť okrem vytvorenia účtu verifikovať aj vašu totožnosť. Všetko sme popísali v tomto návode.

Následne budete postupovať tak, že z Binance odošlete na Coinbase takú hodnotu kryptomien, ktorú chcete vymeniť za eurá. Upozorňujeme, že na Coinbase je možné odoslať len Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum.

Ak teda máte na Binance iné kryptomeny, ktoré chcete speňažiť, najprv ich na Binancepredajte za Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum. Následne ich pošlite na adresu vašej peňaženky na Coinbase, ktorá je určená pre tú kryptomenu, ktorú budete posielať.

Keď sa transakcia realizuje a na Coinbase dorazia vaše Bitcoiny (respektíve Ethereum alebo Litecoin) vymeníte ich za eurá a odošlite ich naspäť na svoj bankový účet.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.