Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ako je na tom sektor DeFi? Jedna štatistika je povzbudivá, ostatné nie

Článok

DeFi Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Decentralizované aplikácie (DeFi) prvýkrát od mája vykazujú mierne oživenie záujmu používateľov, nakoľko podľa dát DappRadar priemerný počet jedinečných denne aktívnych peňaženiek (UAW) stúpol medzimesačne o 3,7%.

Tento rast možno pripísať do nemalej miery protokolu Flow, ktorého UAW stúplo o 577% najmä vďaka podpore NFT tokenov na Instagrame a veľkému záujmu o blockchain prevedenie hry Solitaire Blitz.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Smerom na dol naopak ovplyvňoval túto štatistiku výrazne klesajúci záujem o DeFi na blockchaine Solana, kde sa UAW v auguste v porovnaní s predošlým mesiacom znížilo o 53%, pričom transakcie klesli až o 68%.

V konečnom zúčtovaní bolo s blockchainovým aplikáciami prepojených v auguste 1,67 miliónov jedinečných peňaženiek, čo je o 3,52% menej ako v júli a o 14,73% menej, než v auguste 2021. Z uvedeného je teda zrejmé, že hoci denná aktivita mala mierne rastúci trend, vo všeobecnosti je používanie DeFi aplikácii v súčasnosti výrazne utlmené prebiehajúcim medvedím trhom.

TVL DeFi oproti ATH výrazne kleslo

Dôležitým údajom je aj celková uzamknutá hodnota v DeFi protokoloch (TVL), ktorá bola v auguste len na úrovni 74,21 miliónov dolárov, kým v úvode roka to bolo 250 miliárd USD. ,,Naposledy bola TVL takto nízko v apríli 2021, keď tento priestor začínal len naberať na sile. To naznačuje, že DeFi TVL sa od augusta 2021 znížil o vyše 56%,” uvádza správa.

August bol z tohto pohľadu obzvlášť ťažký pre kauzu Tornado Cash, ktorý prispel k zníženiu TVL o 10,47% a k odlivu 8,7 miliárd dolárov. Tornado Cash je obľúbený mixér kryptomien na Ethereum blockchaine určený na anonymizáciu transakcií. Posvietili si však naň americkí regulátori a jeho zaradenie na sankčný zoznam OFAC dokonca viedlo k zmrazeniu aktív 75 000 USDC zo strany spoločnosti Circle.

Pokiaľ ide o jednotlivé odvetvia, najväčší záujem bol o blockchainové hry, ktoré mali podiel na zhruba 51% aktívnych peňaženiek.

Nuž a ak ide o blockchainy, Ethereum kontroluje 69% TVL v DeFi, konkrétne 51,47 miliárd dolárov (pokles o 56% od augusta 2021). Darilo sa však protokolom druhej vrstvy Ethereum ako sú Optimism, ktorého TVL v auguste stúplo o 57% na celkovú uzamknutú hodnotu vyše 1 miliardy, nasledujúc riešeniami Arbitrum (+14%) a Polygon (+6,5%).

Zdroj: cointelegraph.com, dappradar.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.