Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Akcie kryptofiriem Coinbase a Microstrategy pokračujú vo výrazných prepadoch

Článok

pad
Zdroj: Unsplash.com

Verejne obchodovaným spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú bitcoinom alebo kryptomenami ako takými, sa v posledných mesiacoch vôbec nedarí. Dôkazom toho je aj výkonnosť akcii Coinbase či Microstrategy.

Najväčšia americká kryptomenová burza Coinbase (COIN), ktorá sa v roku 2021 stala vôbec prvou kryptoburzou, ktorej akcie sú verejne obchodované na burze v USA (Nasdaq), sa ocitla v nových problémoch po medializácii správ, podľa ktorých Americká komisia pro cenné papiere a burzu (SEC) začala vyšetrovať Coinbase z dôvodu údajne neoprávneného zalistovania niekoľkých kryptomien, ktoré SEC považuje za neregistrované cenné papiere.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Akcie Coinbase sa včera prepadli až o 21% a umocnili tak hlboký prepad hodnoty tejto firmy na akciovom trhu už na 78% od úvodu roka 2022. Aktuálne stojí jedna akcia COIN necelých 53 dolárov, kým 12. novembra 2021 stála 342 dolárov.

Veľký výplach zažívajú aj akcie Microstrategy, firmy Michahela Saylora, ktorá je spomedzi verejne obchodovými firmami suverénne najväčším držiteľom bitcoinov. Podľa portálu BitcoinTreasuries Microstrategy vlastní 129 689 BTC v súčasnej trhovej hodnote približne 2,769 miliardy dolárov. Investovala do nich však až 3,975 miliardy dolárov, čo znamená, že aktuálne sú jej bitocoinové investície vo výraznom mínuse.

Akcie Microstrategy klesli za posledný deň o 10% a od úvodu roka sú v strate už 57%. Posledný pokles hodnoty je pripísaný najmä skutočnosti, že analytik Brent Thill z Jefferies znížil rating firmy z „Hold” (držať) na „underperform” (s nedostatočným výkonom).

Šéf Microstrategy a veľký bitcoiner Michael Saylor však vylučuje, že by firma začala bitcoiny predávať, pričom konštatuje, že 1 BTC je stále 1 BTC a na tom sa medzičasom nič nezmenilo.

Pokles hodnoty firiem, ktoré sa špecializujú na kryptomeny, je badateľný taktiež u verejne obchodovaných ťažiarov BTC. Akcie Core Scientific klesli od úvodu roka o 83%, Marathon Digital o 69%, Hut 8 o 78% či Riot Blockchain o 72%.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.