Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aká je šanca na schválenie spotového Bitcoin ETF?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Analytik Bloomberg Eric Balchunas zhodnotil, že Bitcoin Futures ETF od spoločnosti ProShares je naďalej obľúbenou voľbou obchodníkov. Z hľadiska celkového objemu obchodov sa stále radí medzi horné 2% všetkých ETF.

Eric Balchunas upozornil, že ProShares Bitcoin Futures ETF (BITO) v stredu zobchodovala akcie v hodnote približne 400 miliónov dolárov, pričom jeho priemerné objemy sa naďalej zaraďujúdo TOP 2% všetkých amerických ETF.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o posledných 9 dní ProShares Bitcoin Futures ETF zaznamenalo kombinovaný prílev zhruba 112,79 milióna dolárov. Toto číslo sa síce výrazne vzďaľuje hodnotám dosiahnutým v prvých dňoch obchodovania (567 resp. 489 miliónov USD), ktoré boli rekordné, no Balchunas aj tak zhodnotil, že takýto konzistentný tok financií je u novospustených ETF veľmi zriedkavý.

Schváleniu spotového ETF nedáva šancu

Hoci záujem investorov o Bitcoin Futures ETF na základe týchto čísle reálne existuje, skorému schváleniu spotového Bitcoin ETF Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) nedáva Balchunas takmer žiadnu šancu.

Analytik Bloombergu uviedol, že SEC s najväčšou pravdepodobnosťou zamietne žiadosť VanEck, ku ktorej sa musí vyjadriť najneskôr do 14. novembra. Pravdepodobnosť povolenia odhaduje na veľmi skeptických 200 ku 1. ,,SEC má už len 100 hodín na to, aby schválila alebo zamietla VanEck spotové Bitcoin EtT (podľa môjho názoru ho zamietne niekedy v priebehu piatku). Naše odhady sú 200-1 v prospech zamietnutia,” tweetol.

Stačí trhu Futures ETF?

Investičný stratég spoločnosti ProShares Leks Gerkal v utorňajšom rozhovore pre U.S.News & World Report naznačil, že investorom môže v súčasnosti úplne vyhovovať Futures Bitcoin ETF. Údajne z dôvodu, že pevnú cenu Bitcoinu je aj tak ťažké odhadnúť.

,,Pre bitcoiny neexistuje jednotná referenčná cena. Obchodovaná cena Bitcoinu sa medzi jednotlivými burzami totiž líši častokrát medzi 1 až 2% a niekedy až o 4 či 5 percent. Odborný výskum na tuto tému zistil, že v procese zisťovania cien dominuje trh s bitcoin futures,” skonštatoval.

Názor, že Bitcoin Futures ETF je lepšie než spotové Bitcoin ETF však zďaleka nezdieľajú všetci. Vo všeobecnosti je dopyt po spotovom ETF obrovský a mnohí Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) vyčítajú, že ho doposiaľ nepovolila, hoci udelila súhlas na derivatové ETF.

Nedávno dokonca adresovali otvorený list šéfovi SEC Garymu Genslerovi americkí kongresmani Darren SotoTom Emmer, ktorí ho požiadali, aby udelil súhlas na spotové ETF. ,, Pýtame sa prečo, ak vám vyhovuje povoliť obchodovanie s ETF na základe derivatových zmlúv, nie je rovnaké alebo pohodlnejšie povoliť aj obchodovanie s ETF na základe spotových bitcoinov. Bitcoinové spotové ETF sú založené priamo na aktívach, čo vo svojej podstate poskytuje investorom väčšiu ochranu,“ napísali.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.