Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia Lightning Network rastie – kapacita prvýkrát presiahla 3900 BTC

Článok

Bitcoin Lightning Network
Pixabay.com

Napriek tomu, že cena Bitcoinu (BTC) od svojich historických maxím výrazne klesla, základná bitcoinová architektúra, či už ide o rast hashrate alebo kapacitu v Lightning Network, stále výrazne napreduje.

Kým hashrate, čiže celová výpočtová sila vynaložená na ťažbu bitcoinu, je blízko svojich historických maxím, novy rekord dosiahla aj kapacita v Lightning Network na úrovni 3917,25 BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin Lightning Network (LN) bol prvýkrát implementovaný do bitcoinového mainnetu v roku 2018, aby vyriešil problem pomalého škálovania bitcoinu v kombinácii s jeho vysokými poplatkami. Zjednodušene povedané ide o druhú vrstvu podstavenú na bitcoine, ktorá umožňuje expresne rýchle, instantné a nízko-nákladové transakcie BTC.

Trend rastu počtu BTC v Lightning Network kanáloch bol dlhodobý, no 18. apríla došlo k výraznejšiemu poklesu o 7,7% v priebehu jedného týždňa z kapacity 3687 BTC na 3402 BTC. Ako sa však ukázalo išlo o krátkodobý negatívny trend, keďže do 2. mája sa už bilancia dostala nad 3718 BTC, čiže na nové maximum, ktoré sa odvtedy stále navyšuje.

Pozitívny trend adopcie BTC popri tom ukazujú aj ďalšie štatistiky z portálu 1ml.com/statistics, ktoré vypovedajú o adopcii tejto technológie. Lightning Network má aktuálne 17 577 nodov a 85 290 otvorených kanálov, z ktorých sa 76 664 aktualizovalo v priebehu posledných 24 hodín. Priemerná kapacita jedného nodu je 0,223 BTC a jedného kanála 0,046 BTC.

Rastúca adopcia Lightning Netowork ako riešenia na druhej vrstve podčiarkuje rastúci záujem o aktívne používanie bitcoinu, hoci kapacita tejto siete je zatiaľ extrémne vzdialená celkovej trhovej kapitalizácii BTC. Nielen Bitcoin, ale aj iné kryptomeny – ako je napríklad Ethereum – sa spoliehajú na riešenia na druhých vrstvách (layer2) pokiaľ ide o vylepšenie ich škálovania.

,,Adopcia layer2 riešení práve prebieha, hoci je pomalá a nárazová. V pozadí layer2 riešení sa vylepšuje spoľahlivosť týchto systémov, znižujú sa poplatky a zvyšuje sa ich dostupnosť. L2 sa stále budujú a zlepšujú a to je fantastické,” dodáva Cointelegraph.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.