Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia kryptomien v Saudskej Arábii rastie – väčšina investorov sú nováčikovia

Článok

Saudská Arábia
Zdroj: unsplash.com

Kryptomenová burza KuCoin realizovala prieskum, z ktorého vyplýva, že kryptomeny sa medzi časom stali veľmi populárnym investičným aktívom v Saudskej Arábii.

Podľa dát, ktoré publikoval KuCoin, vlastnia alebo vlastnili od mája 2022 do dnešného dňa kryptomeny alebo ich obchodovalo v priebehu posledných 6 mesiacov asi 3 milióny saudských arabov, respektíve okolo 14% dospelej populácie tejto krajiny vo veku od 18 do 60 rokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalších 17% saudských arabov malo uviesť, že sa o kryptomeny zaujímajú a pravdepodobne do nich investujú v najbližších 6 mesiacoch. Štúdia KuCoin tiež uvádza, spomedzi existujúcich kryptoinvestorov v tomto regióne až 49% zvažuje, že v nasledujúcich 6  mesiacoch investuje do kryptomien viac zdrojov.

https://twitter.com/kucoincom/status/1547204202560008201

Klesajúca cena kryptomien pochopiteľne niektorých znepokojila. 11 percent uviedlo, že by radšej nechali svoje kryptomeny v takom stave ako sú a nechcú do nich investovať viac. Z prieskumu taktiež vyplýva, že menej solventní investori boli tí, ktorí kryptomeny počas poklesu cien predávali najvýraznejšie.

Investori v Saudskej Arábii patria medzi najmenej skúsených – až 76% z nich má skúsenosti v tejto oblasti kratšie než jeden rok. 49% dokonca priznalo, že s nimi začali obchodovať v predchádzajúcich 6 mesiacoch.

Pokiaľ ide o demografiu 63% investorov tvoria muži, pričom mladí do 30 rokov tvoria minimálne tretinu „koláča“.

V Saudskej Arábii zatiaľ neexistujú žiadne oficiálne predpisy týkajúce sa kryptomien a ich regulácie, no zdá sa, že vo všeobecnosti krajina podporuje technologický pokrok a zatiaľ nekladie v ich adopcii výraznejšie prekážky.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.