Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia kryptomien akceleruje najmä v oblasti MENA – vyplýva to zo štúdie Chainalysis

Článok

Egypt
Zdroj: Unsplash.com

Nový report analytickej spoločnosti Chainalysis potvrdzuje predošlé predpoklady, že najrýchlejšia adopcia kryptomien prebieha na Blízkom východe a na severe Afriky v rámci regiónu, ktorý je označovaný aj ako MENA.  

Chainalysis tvrdí, že región MENA má najrýchlejšiu akceleráciu adopcie kryptomien zo všetkých významných svetových oblastí. Objemy kryptomenových transakcii v tejto časti sveta sa dostali medzi júlom 2021 a júnom 2022 na úroveň 566 miliárd dolárov, čo je 48% medziročný nárast v porovnaní s predošlým rokom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Po regióne MENA nasleduje Latinská AmerikaSeverná Amerika, kde objemy transakcií stúpli medziročne o 40% resp. 36%.

Región MENA má podľa Wikipédie 32 krajín, pričom medzi ne patria aj krajiny ako sú Turecko, Egypt či Maroko, ktoré trpia obrovskou infláciou, čo môže miestnych ľudí viac motivovať presedlať na kryptomeny, ktoré sú v ich prípade bezpečnejšou formou úschovy financií.

Príkladom sú dáta z Egypte, kde kryptomenové transakcie zaznamenali medziročný nárast o 221%. Turecko zas dominuje v celkovej čiastke financií prevedenej v kryptomenách za dané obdobie – Chainalysis udáva až čiastku 192 miliárd dolárov.

Bohatšie krajiny MENA ako sú Spojené arabské emiráty či Saudská Arábia mali tiež prispieť k adopcii kryptomien, no z iného dôvodu. Z hľadiska prijatej hodnoty patria medzi 5 najvýznamnejších “kryptokrajín” z MENA. Dôvodom môže byť predovšetkým to, že sa postupne stávajú obľúbeným domovom kryptofiriem a ľudí podnikajúcich s digitálnymi aktívami, alebo v nich vlastniacich veľké majetky. Dubaj je dokonca častokrát  označovaný za akýsi hlavný “kryptoprístav”. Na rozdiel od Egyptu či Turecka tú však hrajú kryptomeny dôležitejšiu úlohu medzi inštitúciami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.