Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

76% inštitúcii chce používať kryptomeny do 3 rokov, píše sa v štúdii Ripple

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Nová štúdia spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, naznačuje, že záujem inštitúcii o kryptomeny a blockchain technológiu naďalej rozkvitá.

Správa s názvom Crypto Trends in Business & Beyond tvrdí, že až 76% opýtaných finančných inštitúcii plánuje v nasledujúcich 3 rokoch začať používať kryptomeny. Zo štúdie tiež vyplýva, 42% finančných inštitúcii a 41% firiem verí, že kryptomeny umožňujú väčšiemu množstvu ľudí prístup k väčšiemu množstvu finančných služieb.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V kryptomenách vidia tiež príležitosť hedgeovať sa skrz voči inflácii, zhodnotiť svoje aktíva a tiež si myslia, že prispejú k lepšiemu zabezpečeniukvalite nimi zbieraných údajov.

Za riziko, ako to už naznačili aj mnohé predošlé prieskumy, považujú najmä regulačnú nejasnosť – teda to, ako sú kryptomeny vnímané americkými regulačnými orgánmi. Predpisy ohľadom kryptomien sa totiž v rôznych krajinách sveta neustále menia a pokiaľ ide o USA, stále nie je zrejmé ani to, či je hlavným regulátorom kryptomien SEC alebo CFTC.

Hoci kryptomeny a CBDC, čiže digitálne programovateľné meny kontrolované centrálnymi bankami, sú dve diametrálne odlišné veci, prieskum naznačuje, že mnohé inštitúcie ich radia do podobnej kategórie. Z prieskumu totiž vyplýva, že 34% inštitúcii vidí v CBDC nástroj pre zrýchlenie digitalizácii financií a príležitosť pre ľudí a firmy dostať sa k lepším úverom.

Témou štúdie boli aj NFT tokeny, do ktorých výrazne viac zo sentimentálnych a emocionálnych dôvodov investujú respondenti z ázijsko-pacifického regiónu – podľa prieskumu u nich existuje 3-krát väčšia pravdepodobnosť, že si z týchto dôvodov kúpia NFT v porovnaní s inými dôvodmi. Z ôsmich uvedených žánrov respondenti až v 55% prípadov uviedli, že najväčší záujem majú o NFT spájané s hudobným priemyslom.

Prieskum sa zameral aj na udržateľnosť kryptomien – z odpovedí vyplýva, že 75% investorov uprednostňuje nákup udržateľných kryptomien 20% tvrdí, že by si kúpili iba “udržateľné kryptomeny”. Pod týmto pojmom si možno predstaviť najmä Proof of Stake kryptomeny, ktoré sú energeticky výrazne menej náročné než napríklad Bitcoin (BTC) a jeho ťažba.

Dopĺňame, že spoluzakladateľ Ripple Chris Larsen stojí na čele kampane, ktorá sa snaží presvedčiť komunitu, aby Bitcoin prešiel z konsenzu Proof of Work (ťažby) na Proof of Stake. Šanca na úspech tejto iniciatívy, do ktorej sa zapojila napríklad aj Greenpeace, je však absolútne minimálna a vo všeobecnosti ju skôr možno chápať ako snahu Ripple propagovať vlastnú digitálnu menu (XRP) a provokovať BTC komunitu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.