Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

6 čerstvých správ o Bitcoine, ktoré nás zaujali: Veľká firma plánuje kúpiť BTC za 330 miliónov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin sa opäť obchoduje na cene vyše 38 000 dolárov a mnohé správy naznačujú, že sentiment okolo najznámejšej kryptomeny je naďalej pozitívny. Potvrdzuje to aj niekoľko čerstvých správ, ktoré sme zhrnuli v tomto článku.

Ben Miller investuje do Bitcoinu stovky miliónov

Veľká investičná spoločnosť Miller Value Partners sa rozhodla skrz svoj Miller Oportunity Trust, ktorý spravuje viac ako 2,25 miliardy dolárov, investovať až 15% svojho spravovaného majetku do Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Spoločnosť to viacej potvrdila tým, že o povolenie na túto investíciu požiadala Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC). Keď získa toto povolenie, bude môcť investovať do GBTC približne 330 miliónov dolárov.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) pri neexistencii Bitcoin ETF naďalej zostáva najpopulárnejším nástrojom pre inštitúcie, skrz ktorý môžu investovať regulovaným spôsobom do Bitcoinu, čo potvrdzuje aj táto najnovšia správa. Grayscale má pod kontrolou už vyše 600 000 BTC a naďalej pokračuje v skupovaní ďalších.

Bitcoin nie je bublina, tvrdí CEO Amber Group

CEO spoločnosti Amber Group Micahel Wu cez víkend v rozhovore pre CNBC skonštatoval, že Bitcoin už dávno nie je bublina. ,,Ľudia najprv začínajú s pochybnosťami a so skepticizmom – je to prirodzené, pretože musia venovať čas tomu, aby pochopili, čo je tá nová vec a že je udržateľná. V rannej fáze s týmto druhom skepticizmu prichádza aj vysoká volatilita ceny. Nemyslím si však, že môžeme bitcoiny nazývať bublinou, pretože ho kupujú inštitúcie, miliardári, spoločnosti stojace na miliardách dolárov. Nakupujú bitcoiny, pretože ho je len 21 miliónov.”

Podľa Wooa je Bitcoin už tak ďaleko, že v prípade najhoršieho možného scenáru sa stane v priebehu rokov minimálne lepšou formou zlata.

Bitcoin propaguje aj Mexičan Ricardo Salinas Pliego

Výrazným podporovateľom Bitcoinu sa stáva tretí najbohatší muž Mexika Ricardo Salinas Pliego, ktorý je predsedom konglomerátu Grupo Salinas. Potvrdzuje to jeho najnovšia aktivita na sociálnej sieti Twitter, kde podobne ako nedávno Elon Musk zmenil svoj popis v bio na “Bitcoin”.

Salinas priznal záujem o Bitcoinu už v decembri, kedy potvrdil, že ho kupoval už niekoľko rokov. Údajne vôbec prvú investíciu spravil ešte v čase, keď stál 200 dolárov, pričom vtedy kúpene BTC predával v období, keď sa v roku 2017 dostal na cenu 17 000 USD. Označil to za svoju vôbec najlepšiu investíciu v živote.

V novembri minulého roka Salinas povedal, že v Bitcoine má aktuálne 10% svojho investičného likvidného portfólia a že neplánuje tieto BTC predávať skôr než o 5 rokov.

Bullrun vraj bude trvať minimálne ďalších 9 mesiacov

Kým niektorí analytici a investori majú obavy, že bitocinový bullrun je už na konci a dôjde k príchodu dlhšieho dlhodobého medvedieho trhu, Ari Paul z firmy BlockTower Capital sa domnieva, že bude trvať minimálne ďalších 9 mesiacov. Svoju predstavu o tom, v akej fáze aktuálne býčí trh je, ilustroval za pomoci bejzbalovej terminológie, keď povedal, že sme len niekde okolo “siedmej méty”.

Bullrun Bitcoinu podľa neho prebieha vo viacerých čiastkových fázach – začína rastom Bitcoinu, následne si Bitcoin “dá pauzu” a začnú posilňovať vysoko kapitalizované altcoiny, následne ako tretie v rade rastu nízko kapitalizované altcoiny a potom sa celý proces opakuje. Medzitým však môže dôjsť k výrazným korekciám o 30 až 60%.

,,Myslím si, že mame pre sebou ešte 9 až 22 mesiacov. Myslím si, že Bitcoin skončí tento bullrun niekde medzi 100 000 až 400 000 USD dolármi a altcoinom sa bude dariť ešte viac,” doplnil.

Hashrate BTC s novým rekordom

Pozitívnou správou pre Bitcoin je aj rekordný rast jeho hashrate, teda celkovej výpočtovej sily vynaloženej pri ťažbe BTC. Čím je totiž vyšší, tým je bezpečnosť bitcoinovej siete a jej odolnosť voči 51% útoku vyššia. Tento fakt zároveň potvrdzuje, že ťažiari Bitcoinu sú naďalej pozitívne naladení, čo je dôležitým signálom, ktorý nahráva predpokladu ďalšieho rastu ceny. Novým rekordom je 176 exhahashov za sekundu, padol v piatok a upozornila naň analytická platforma Glassnode.

Mimoriadne pozitívne sa javí aj skutočnosť, že hashrate sa za posledný rok zvýšil o vyše 50%, keďže v úvode roka 2020 boli rekordné hodnoty okolo 120 exahashrov za sekundu.

Jack Dorsey spúšťa vlastný full node

Zakladateľ Twitteru a firmy Square Jack Dorsey potvrdil,  že je veľkým fanúšikom Bitcoinu, keďže na Twitteri zverejnil fotografiu demonštrujúcu, že práve spúšťa vlastný Bitcoin full node. Tento proces vyžaduje, aby si užívateľ stiahol celú históriu bitcoinoveho blockchainu, čo je v súčasnosti približne 325 GB. Tento proces môže trvať aj týždne v závislosti od rýchlosti počítača a internetu. Dorseyho fotka pritom naznačuje, že zatiaľ je len v v približne dvoch percentách celého procesu.

Bitcoinove nody sa líšia od ťažby tým, že nebojujú o svoj podiel z ťažby bitcoinu. Každý uzol (node) drží celú nemennú kópiu blockchainu, čím prispieva k zabezpečeniu celej siete. Počet plných BTC uzlov, ktoré sú v prevádzke, je podľa odhadov niekde medzi 7000 až 11 000.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com, decrypt.co, cryptoslate.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.