Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

5 otázok pre federálnu vládu USA pred aplikáciou blockchainu

Článok

usa

Výskumná organizácia DATA Foundation v spolupráci s IT spoločnosťou Booz Allen Hamilton publikovala správu, ktorej súčasťou je 5 otázok, ktoré majú usmerniť federálnu vládu USA v tom, ako má pristupovať k iniciatívam súvisiacim s implementáciou blockchain technológie do federálnych štruktúr.

 Federálna vláda by si mala položiť tieto otázky:

  • Ponúka blockchain skutočný prínos pre bezpečnosť informácii, dôveru a transparentnosť?
  • Môže byť blockchain aplikovaný prakticky a efektívne?
  • Ktorý dizajn blockchainu je najvýhodnejší?
  • Sú náklady spojené s uplatňovaním blockchainu v porovnateľné so ziskom, ktorý prinesú nové informácie a funkcie?
  • Spĺňa žiadosť platné právne predpisy o zdieľaní údajov a ich dôveryhodnosti?

Implementáciu blockchainu na národnej úrovni zvažuje v USA napríklad Úrad pre potraviny a liečivá (FDA), Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb, Ministerstvo financií či Ministerstvo obrany.

FDA, teda Úrad pre potraviny a liečivá, spustil vo februári pilotný program využívajúci blockchain na sledovanie dodávateľského reťazca pre lieky. Zameraný je najmä na prevenciu falšovania liekov a sledovanie ich presunu až ku koncovému užívateľovi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne