Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

5 krajín Európskej únie sa postavilo Libre. Chcú ju zakázať

Článok

libra-europska-unia

Až päť členských krajín Európskej únie sa údajne spojilo za účelom zabrániť vstupu kryptomeny Facebooku s názvom Libra na európsky trh.

Hlavným lídrom iniciatívy má byť Francúzsko, ku ktorému sa pridali aj Nemci, Taliani, Španieli a Holanďania. Informoval o tom plátok Politico Europe, ktorý tvrdí, že námestníci ministrov financií týchto krajín predložili ostatnými ministrom EÚ svoje jednotné stanovisko voči Libre. Cieľom dokumentu má byť, aby Európska únia spoločne zakázala Libru vo svojich členských krajinách a zároveň domotivovala Facebook k vydaniu kryptomeny.

Európska komisia však  nemôže Libru zakázať len tak. Brusel by musel uviesť pádny dôvod podložený právnymi základmi a taktiež by musel zaviesť pravidla, ktoré by sa mali v súvislosti s tým uplatňovať.

Ak by sa teda aj Európska únia dohodla na tom, že chce zbrojiť voči Libre, musela by čeliť administratívnym komplikáciám s nejasným koncom. Táto iniciatíva má však nepochybne silný dopad na plány Facebooku a vyhliadky členov Libra Association. V predchádzajúcich týždňoch kritické ohlasy zo strany amerických zákonodarcov viedli k tomu, že z asociácie vystúpili až šiesti členovia. Tlak zo strany Európskej únie by mohol podporiť v tomto rozhodnutí ďalších.

Francúzi, Nemci a Taliani lobujú voči Libre aj na úrovni krajín G7, kde v polovici novembra taktiež navrhli spoločný postoj voči tomuto projektu. G7 následne vydala stanovisko, v ktorom označila Libru za potenciálnu hrozbu pre súčasný finančný systém.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne