Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

5 dôvodov, prečo podľa Fidelity Digital Assets porastie záujem o Bitcoin

Článok

Fidelity a kryptomeny - ilustračný
Fidelity a kryptomeny - ilustračný

V správe firmy Fidelity Digitals Assets s názvom “Bitcoin Investment Thesis: Aspirational Store of Value”, ktorá je dcérskou spoločnosťou finančného giganta Fidelity Investments spravujúcej niekoľkonásobne vyšší kapitál než je celková kapitalizácia kryptomien, bolo uvedených 5-dovôdov, prečo vo Fidelity očakávajú výrazný nárast záujmu o Bitcoin.

Hlavnými dôvodmi, ktoré poženú rast záujmu o Bitcoin majú byť:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Zvýšenie menových a fiškálnych stimulov vyvolaných ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu podľa Fidelity povedie k tomu, že investori sa obrátia na nové typy fixovaných aktív, aby tak ochránili svoj majetok pred potenciálnou infláciou alebo nízkymi úrokovými mierami. Zohľadniť by pritom mohli aj Bitcoin, ktorý má v porovnaní napríklad so zlatom perspektívu urobiť vyššie zhodnotenie (vzhľadom na jeho nízku kapitalizáciu)
  • Deglobalizácia podporovaná hospodárskymi a politickými trendmi by mohla spôsobiť infláciu, nakoľko budú prerušené viaceré existujúce dodávateľské reťazce. Bitcoin z toho môže mať úžitok
  • Bitcoin sa pozdáva už aj miliardárom – príkladom je investícia Paula Tudora Jonesa
  • Hoci nevidíme hyperinfláciu, Bitcoin má potenciál byť držiteľom hodnoty aj z dlhodobého hľadiska v porovnaní s fiatovými peniazmi, ktorých hodnota sa dlhodobo neustále znižuje aj pri nízkej ročnej inflácii
  • Svet čaká veľký prevod bohatstva od generácie “baby boomrov“ k mladším generáciám. Tento presun bohatstva môže pomôcť bitcoinu, nakoľko mladší ľudia dokážu ľahšie pochopiť jeho prínosy a potenciál a sú viac naklonení investíciám do technológii

Fidelity Digital Assets publikovala túto správu krátko po tom, ako informovala, že v rámci svojho prieskumu zistila stúpajúci záujem o Bitcoin zo strany inštitucionálnych investorov. Až 80% opýtaných investorov uviedlo, že už majú nejaké znalosti o kryptomenách, čo je výrazný pokrok so zisteniami spred dvoch či troch rokov.

Zdroj: Cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.