Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

4 rýchle správy o Bitcoine: Čo znamenajú laserové oči?

Článok

Michael Saylor Bitcoin

Cez víkend sa prehnali médiami viaceré zaujímavé správy o Bitcoine. Okrem tých, ktoré sme vám priniesli v samostatných článkoch, sme zhrnuli ďalšie zaujímavé, o ktorých by ste mali vedieť, aj v tomto texte.

Nové meme týkajúce sa Bitcoinu

Krátko po tom ako Bitcoin prvýkrát v histórii prekonal cenu 50 tisíc dolárov, sa začal na sociálnych sieťach u fanúšikov Bitcoinu šíriť novy trend upraví profilových fotografii o “laserové oči”. Doplnené sú o hashtag „#LaserRayUntil100k“ s veľavravným odkazom, že tieto oči budú súčasťou profilových fotografii do momentu, kým cena Bitcoinu nebude aspoň 100 000 dolárov.

Do kampane sa zapojil aj Elon Musk, ktorý si upravil profilovou fotografiu o anime obrázok ženy s logom BTC na šatách a laserovými očami. Doplnil však, že tento obrázok si nechá v profilovke len jeden deň (čo následne aj dodržal, pretože v súčasnosti má už iný profilový obrázok).

Podobný krok urobila aj americká senátorka za štát Wyoming Cynthia Lummisova, Metlem Demirors z CoinShares, Tyler Winklevoss z Gemini, Changpeng Zhao z Binance či CEO Microstrategy Michael Saylor. Pridala sa aj Magdalena Gronowska, ktorá pomáhala pri vzniku bitcoinového fondu od 3iQ. Tá potvrdila, že si nechá upravenú profilovú fotografiu na niekoľko mesiacov, kým Bitcoin dosiahne cenu 100 000 USD. ,,Teda na niekoľko mesiacov, áno,” dodala vtipne.

Autorom myšlienky je podcaster Greg Zaj, ktorý ako prvý zverejnil tento hashtag a meme presne pred týždňom 15. februára.

Tesla zarobila vďaka Bitcoinu viac, než predajom elektromobilov

Trhoví analytik Dan Ives upozornil, že firma Tesla vďaka kúpe bitcoinov “zarobila” za prvé dva mesiace roka 2021 viac, než za cely fiškálny rok 2020. Vyplýva to z jej reportu pre SEC, v ktorom uviedla, že minulý rok utŕžila predajom elektromobilov profit 721 miliónov dolárov. Tesla potvrdila kúpu bitcoinov v januárovom podaní na SEC. Celková investícia 1,5 miliardy dolárov do BTC sa už premietla do rastu hodnoty tejto investície o vyše 1 miliardu USD.

Bitcoin je už drahší, než kilogram zlata

Jeden Bitcoin mal v čase, keď stál 58 000 USD už vyššiu hodnotu, než jeden kilogram zlata. Vyplýva to z dát portálu Trading View. V prípade zlata však nie je jeho súčasná hodnota v prepočte na jeden kilogram rekordná. 4. Augusta 2020 totiž stalo 65 477 USD, čo je suma, na ktorú sa Bitcoin zatiaľ nedostal. V tom čase mimochodom stál “len” 12 034 USD.

Bitcoin je veľmi špekulatívne aktívum

Smerom k Bitcoinu sa opäť vyjadrila nová ministerka financií USA Janet Yellenová. V relácii na CNBC povedala, že je to veľmi špekulatívne aktívum a naznačila, že si vyžaduje jasnejšiu reguláciu. ,,Myslím si, že je veľmi dôležité uistiť sa, že nebude využívaný ako nástroj pre nelegálne transakcie a uistiť sa, že existuje patričná ochrana pre investorov.“ Yellenová taktiež naznačila, že regulácie by sa mohli týkať aj ochrany investorov pred možnosťami manipulatívneho obchodovania Bitcoinu (manipulácie ceny).

Zdroje: decrypt.codecrypt.co, decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Čítať ďalej
Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne