Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

3 kľúčové fundamenty Bitcoinu v roku 2020 mimo halving

Článok

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

Rok 2020 sa v súvislosti s Bitcoinom spomínal azda už dva roky dozadu. Dôvodom je halving, ktorý sa udeje v máji 2020 a výrazne ovplyvní odmeny pre ťažiarov najznámejšej kryptomeny. Tá sa zníži o polovicu z 12.5 BTC na 6.25 BTC za jeden vyťažený blok. Hoci to na prvý pohľad vyzerá ako negatívna správa, u predchádzajúcich dvoch halvingov mal tento fundament na cenu Bitcoinu výrazne pozitívny vplyv.

Nikto z nás nedokáže predikovať, či halving pozitívne alebo negatívne ovplyvní cenu Bitcoinu. Isté je len to, že sa udeje a že ťažiari Bitcoinu majú pred sebou kľúčové obdobie. Okrem halvingu by sme však v roku 2020 mali sledovať aj ďalšie dôležité fundamenty, ktoré nám povedia veľa o tom, aký je trh s Bitcoinom zdravý. Portál Crypto Slate vymenoval ti najdôležitejšie:

  • Hashrate bitcoinovej siete
  • Celkové množstvo unikátnych adries na BTC blockchaine
  • Pokrok vo vývoji inštitucionálnej infraštruktúry

1# hashrate

Hashrate je výpočtová sila, ktorá je vynaložená na vyťaženie nového BTC bloku. Dobrou správou je, že s malými výkyvmi prakticky celý minulý rok priemerný hashrate rástol a dosahoval nové historické rekordy, čo znamená okrem iného:

  • Záujem ťažiarov o ťažbu Bitcoinu sa zvyšuje
  • Čím je hashrate vyšší, tým je Bitcoin bezpečnejší, pretože je odolný voči takzvanému 51% útoku

Otázne je, či bude hashrate stúpať aj po halvingu, po ktorom sa k ťažiarom dostane každý deň o polovicu menej BTC, než doteraz. Ak by cena Bitcoinu klesala, alebo stagnovala na súčasnej úrovni, mnohí ťažiari budú nútení vypnúť svoje zariadenia, pretože ťažba by pre nich už nebola profitabilná. Sledovanie miery hashrate, ktorá vyjadruje celkové vynaložené úsilie na ťažbu BTC, je preto nepochybne dôležitým ukazovateľom.

2# počet unikátnych adries

Počet aktívnych unikátnych adries je hlavným ukazovateľom toho, či aktivita na danej sieti stúpa alebo nie. Podľa portálu blockchain.com, ktorý sleduje aktivitu na Bitcoine, je v posledných dvoch rokoch počet jedinečných aktívnych adries na BTC sieti relatívne stabilný (okolo 450 000). Pozitívom je, že počet aktívnych adries sa neznížil ani po tom, ako cena BTC klesla z 20 tisíc dolárov na 3 tisíc dolárov a aktuálne je cena stále okolo 60% od svojich historických maxím. Ak bude počet aktívnych adries rásť, bude to silným fundamentálnym základom pre úspech Bitcoinu.

3# Zlepšenie infraštruktúry pre inštitucionálnych investorov

Špekulatívni investori do Bitcoinu veria, že práve inštitúcie môžu spustiť nový bitcoinový bullrun, ktorý vyženie cenu tejto kryptomeny k novým maximám. Rok 2019 bol z tohto pohľadu významný, pretože vznikli nové regulované platformy, ktoré ponúkajú inštitúciám služby, ktoré doposiaľ na trhu s kryptomenami dostupné neboli. Či už ide o Bakkt, ktorý umožňuje investovanie do Bitcoin futures viazaných na reálne bitcoiny, Fidelity Assets Management, ktoré ponúka custody riešenia pre bezpečnú úschovu kryptomien, alebo Coinbase Custody, aktuálne najväčší inštitucionálny správca kryptoaktív na svete. Očakáva sa, že v roku 2020 bude trend vzniku nových produktov zameraných na korporácie pokračovať, v čoho dôsledku budú prúdiť do trhu nové milióny až miliardy dolárov. Šéf Coinbase Brian Armstrong sa nechal nedávno počuť, že skôr či neskôr bude držať v kryptomenách časť svojich aktív každá významn á firma na svete.

Zdroj: cryptoslate.com

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.