Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

3 bullish dôvody, prečo by sa mal Bitcoin čoskoro spamätať

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin sa dnes prepadol na najnižšiu hodnotu za posledných 7 mesiacov. Oproti tohtoročnému maximu 14 000 USD je v mínuse už viac než 50%. Tento trend by však podľa článku, ktorý publikoval portál newsbtc.com, nemusel trvať dlho.

Nicholas Merten, zakladateľ DadaDash, najväčšieho YouTube kanála pre fanúšikov kryptomien, vymenoval na Twitteri tri hlavné dôvody, prečo si myslí, že rok 2020 bude pre Bitcoin priaznivý:

  • Halving zníži dennú emisiu bitcoinov o polovicu
  • PlusToken čoskoro ukončí predaj svojich BTC a ETH
  • Do trhu vstúpi viac nových inštitúcii

Pokiaľ ide o halving, na jeho pozitívny efekt sa spolieha prakticky celá bitcoinová komunita. V máji 2020 sa zníži odmena pre ťažiarov za nový vyťažený blok (zhruba každých 10 minút) zo súčasných 12.5 BTC na 6.25 BTC. Prílev nižšieho počtu nových bitcoinov do trhu ich urobí ešte vzácnejšími. Predchádzajúce dva halvingy mali na vývoj ceny Bitcoinu mimoriadne pozitívny efekt.

PlusToken je čínska ponzi schéma, ktorá sa údajne dopracovala na úkor podvedených investorov k dvom až trom miliardám dolárov v BTC a ETH. V priebehu posledných mesiacov ich podľa všetkého postupne predáva na otvorenom trhu, čím dumpuje cenu BTC a ETH. Tento trend by sa vraj mal čoskoro zastaviť, pretože väčšinu získaných BTC a ETH už PlusToken predal.

Vstup nových inštitúcii do trhu je taktiež dlhodobo omieľaná téma. V roku 2019 boli spustené platformy od Bakkt či Fedelity, ktoré umožňujú veľkým inštitúciám investovať do Bitcoinu bezpečným spôsobom. Predpokladá sa, že rok 2020 prinesie ďalšie obdobné produkty a inštitúcie budú mať o trh s kryptomenami historicky najväčší záujem. Prispieť by k tomu mohol aj novovznikajúci trh okolo decentralizovaného financovania (DeFi).

Či budú mať tieto dôvody naozaj pozitívny vplyv na cenu Bitcoinu ukážu až najbližšie mesiace. Do kryptomien vrátane Bitcoinu nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: www.newsbtc.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.