Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (12.7.): Bitcoin pokračuje v oslabovaní, čo alty?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

12.7.2019 – Trh s kryptomenami je aktuálne prevažne v červených číslach. Bitcoin pokračuje v oslabovaní. Popri tom mierne klesla jeho dominancia na trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii. 

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 2 percentá svojej hodnoty a aktuálne je jeho cena na úrovni 11 300 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse 1,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o 1,2% na necelých 270 dolárov. Za týždeň stratilo ETH voči doláru takmer 6 percent. V páre s BTC je ETH v mínuse za týždeň o 7 percent.

eth

XRP (Ripple)

Cena tretej najhodnotnejšej kryptomeny XRP klesla za posledný deň o ďalších 3,5% na 0,325 USD. Je to o 15 percent menej než pred týždňom. XRP výrazne stráca aj na Bitcoin. Za 7 dní oslabilo voči BTC o 17%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci trh oslabil o niekoľko miliárd, pár altcoinom sa podarilo v posledný deň posilniť. Platí to najmä o Binance Coin (+4%), Dash (+3%), Crypto.com Chain (+5% za deň a 44% za týždeň) a Bitcoin Gold (+5%).

Na opačnej strane výraznú stratu evidujeme u Bitcoin SV (-6%), Chainlink (-8%), Tezos (-10%), VeChain (-7%) a Ravencoin (-8,5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne na hodnote 308 miliárd dolárov, čo je o ďalších 5 miliárd menej než včera a o 45 miliárd menej než v stredu. Dominancia Bitcoinu klesla o 0,3% na 65.1%. Volume je na úrovni 82 miliárd, z toho tvorí ochodovanie s Bitcoinom 26 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC 2,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.