Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

100 dní do halvingu: Ako vysoko pôjde tentokrát?

Článok

bitcoin-halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ratingová agentúra Weiss Ratings vo svojom „tweete“ z 1. februára upozornila, že Bitcoin delí od halvingu už len 100 dní. Halving je považovaný za mimoriadne dôležitý fundament, pretože predchádzajúce dva výrazne pozitívne ovplyvnili cenový vývoj najznámejšej kryptomeny.

Halving znamená zníženie odmeny pre ťažiarov bitcoinu o polovicu. Kým aktuálne je odmena za vyťaženie každého nového bloku (zhruba 10 minút) 12.5 BTC, po halvingu to bude už len 6.25 BTC. Halving sa deje približne raz za štyri roky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pred prvým halvingom koncom novembra 2012 sa Bitcoin obchodoval iba za 12 dolárov. O štyri roky neskôr pri druhom halvingu už bola jeho cena 625 dolárov.

Keďže Bitcoin posilnil za posledný mesiac zhruba o 30% a pred pád dňami dosiahol tohtoročné maximum 9 450 dolárov, očakávania od halvingu stúpajú a špekuluje sa, že osem rokov od prvého, kedy stál spominaných 12 dolárov, by tentokrát mohol byť na hodnote 12 000 USD. ,,Pomáha halvig k rastu Bitcoinu? Absolútne,” konštatuje Weiss Ratings na Twitteri. ,,Jedinou otázkou je to, ako vysoko pôjde Bitcoin tentokrát.”

Na grafe nižšie môžete vidieť vývoj ceny Bitcoinu s označením predchádzajúcich dvoch halvingov a najnižších cien v rámci rastových cyklov pred jeho príchodom. Pri halvingoch sú typické tri fázy:

  • Fáza rastu (po halvingu) – na grafe označená zelenou farbou
  • Fáza medvedieho trhu – cena výrazne klesá (označená červenou farbou)
  • Fáza akumulácie (modrá) – investori akumulujú bitcoiny pred ďalším halvingom v očakávaní výrazného rastu jeho ceny

Zatiaľ to vyzerá tak, že scenáre predchádzajúcich dvoch halvingov sa opakujú aj teraz. Otázne je to, čo sa udeje po halvingu 2020. Ak by sa opakovala história, čaká nás výrazný rast jeho hodnoty. Nikto to samozrejme nevie zaručiť. Negatívnym scenárom by mohlo byť to, že cena po halvingu nebude rásť podľa očakávaní, čo by spôsobilo výrazne problémy jeho ťažiarom (keďže odmena sa zníži o polovicu) a ak by významní mineri museli prerušiť ťažbu, mohlo by to mať negatívne dôsledky aj na jeho ďalší cenový vývoj.

Halving v roku 2020 bude pre Bitcoin prelomový aj v porovnaní so zlatom. Zníženie odmeny za vyťaženie nového BTC bloku bude znamenať, že jeho inflácia bude nižšia, než inflácia zlata. Tejto zaujímavej téme (Bitcoin verzus zlato) sa venoval aj známy český Youtuber Kicom. Jeho video si môžete pozrieť tu:

Zdroj: cointelegraph.com

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.