Sme aj na sociálnych sieťach

Omluvte prosím dočasnou nedostupnost některých článků a služeb, probíhá plánovaná údržba stránek.


blank
blank

Basic Attention Token

Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik

blank

Článok

zo dňa

brave

Decentralizovaný prehliadač Brave, v rámci ktorého je možné využívať aj natívny token Basic Attention Token (BAT), dosiahol ďalší významný míľnik v podobe 20 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku ide o významný nárast, keďže koncom októbra 2019 využívalo Brave v priemere len okolo 8,7  milióna užívateľov. Zároveň výrazne stúpol počet denne aktívnych používateľov, ktorý stúpol za rok z troch miliónov na 7 miliónov.

Na Brave taktiež stúpol počet overených tvorcov obsahu a to medziročne z 300 tisíc na jeden milión.

Brave je prehliadač, ktorý je zameraný na ochranu osobných údajov užívateľov , ktorých odmeňuje za to, že súhlasia so zobrazovaním reklám a to v podobe spomínaných BAT tokenov. Pravdou však je, že táto služba je dostupná len v obmedzenom rozsahu a len na trhoch, kde počet inzerentov, ktorí spolupracujú s Brave, je dostatočne veľký. Tokeny BAT následne môžu títo užívatelia použiť ako formu odmeny pre spomínaných tvorcov obsahu.

Prehliadač Brave je postavený na softvérovej základní Chromium, na ktorej stoja aj prehliadače Google Chrome a Microsoft Edge, čo umožňuje ľahkú implementáciu rozšírení pre prehliadač Chrome aj do Brave. Brave tvrdí, že svojim používateľom oproti týmto službám ponúka oveľa vyššiu mieru súkromia.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Basic Attention Token

Charles Hoskinson vymenoval 9 kryptoprojektov, ktoré obdivuje

blank

Článok

zo dňa

Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý stál pri vzniku kryptomeny Ethereum a v posledných rokoch je hlavným predstaviteľom kryptomeny tretej generácie a možného konkurenta Ethereum – projektu Cardano (ADA), sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril k niekoľkým kryptoprojektom, ktoré upútali jeho pozornosť.

Konkrétne ide o kryptoprojekty Ergo, ZCash, StarkWare, Lightning Labs, Dash, Tezos, Algorand, Avalanche a Basic Attention Token.

V súvislosti s projektom Ergo poznamenal, že podľa neho ide o jednu najrevolučnejších kryptomien, ktoré boli kedy predstavené. Tvrdí, že je postavená na niekoľkých naozaj bláznivých nápadoch. Ergo založil Hoskinsonov obľúbený technológ Alex Cheuprnoy, ktorý sa podieľal aj na vývoji Cardano.

Keď hovoril o  StarkWare uviedol, že v čele projektu stoja neuveriteľne inteligentní ľudia. Dokonca poznamenal, že vývoj na tomto projekte pomáha aj Cardano pokiaľ ide o problematiku škálovateľnosti.

Hoskinson priznáva, že má veľký rešpekt voči spoločnosti Lightning Labs, ktorá rieši problematiku škálovateľnosti a interoperabilitu medzi kryptomenami. ,,Zdá sa, že s týmito ľuďmi je ľahké komunikovať a spracovať. Sú to spravodliví, otvorení, dobrí ľudia,” pochválil ľudí z projektu, ktorého hlavným cieľom je postaviť riešenie druhej vrstvy pre bitcoinovu sieť, čo umožní posielanie a prijímanie peňazí efektívnejšie, než kedykoľvek predtým.

Pokiaľ ide o Dash, tvrdí, že voči jeho komunite prechováva veľkú úctu. Popri ZCash ide o druhý projekt, ktorý je orientovaný na realizáciu súkromných transakcií, ktorý Hoskinson obdivuje.

V súvislosti s Tezos uviedol, že komunitu okolo tejto kryptomeny nemá príliš v láske, pretože voči Cardano komunite je pomerne “jedovatá a negatívna”. ,,Niekedy sa mi zdá, že nikdy neminú príležitosť, keď si do nám môžu kopnúť,” priznal. Na druhú stranu Hoskinson uviedol, že má veľkú úctu voči technológii a filozofii projektu Tezos. Ten bol vytvorený s cieľom zabezpečiť bezpečnosť a správnosť kódu pre aktíva a iné prípady použitia s vysokou hodnotou.

Pochvalne sa vyjadril aj k Algorand, ktorý je podľa neho ďalšou z mála kryptomien,  ktoré popri Cardano stavajú na vedeckých princípoch. ,,Aj keď sme z tohto pohľadu konkurenti, dokážeme si navzájom odkazovať na naše práce, učiť sa jeden od druhého a rásť vedľa seba,” pochvaľuje si. Algorant je ďalší blockchain pracujúci na stakingu (proof of stake). Hlavným cieľom projektu je vytvoriť transparentný systém, v ktorom môžu všetci používatelia dosiahnuť úspech skrz decentralizáciu.

Avalanche je menej známy projekt, na čele ktorého stojí profesor Cornell Emin Gun Siirier. Jeho cieľom je priniesť škálovateľnosť a funkčnosť. Hoskinson si myslí, že ide o kryptomenu, ktorá môže byť základnou účtovnou jednotkou medzi viacerými blockchainami umiestnenými vo väčšej AVA Network.

Na záver sa vyjadril ku kryptomene Basic Attention Token. Rast prijatia tokenu BAT označil za fenomenálny. ,,Myslím si, že sú pripravení stať sa do 5 alebo 10 rokov popredným hráčom vo svete prehliadačov. Minimálne nahradiť Firefox a potenciálne získať zmysluplný podiel vo svete prehliadačov, čo by mohlo viesť k miliardám dolárov z príjmov z reklám,” upozornil na veľký potenciál kryptomeny napojenej na decentralizovaný prehliadač Brave, ktorý odmeňuje používateľov za sledovanie reklám distribúciou tokenov Basic Attention Token.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Za tokeny BAT Uberom? Brave oznámil zaujímavé partnerstvo

blank

Článok

zo dňa

brave

Používatelia blockchain prehliadača Brave budú môcť čoskoro využiť svoje BAT tokeny v reálnom svete a to vďaka novej spolupráci s TAP Network.

Všetky BAT tokeny získane v rámci program Brave Reward môžu byť totiž vyplatené vo forme darčekových kartičiek od stoviek popredných značiek ako sú American Airlines, Hotels.com, Uber, Starburtcks, Amazon, Apple či Wallmart.

Prehliadač Brave s natívnym tokenom Basic Attention Token (BAT) si získava čoraz väčšiu popularitu. Spoločnosť Brave Software len pred pár dňami informovala, že denne ho používajú už viac ako 4 milióny ľudí. Aspoň raz mesačne si ho otvorí vyše 12 miliónov.

Populárny je najmä v komunite fanúšikov kryptomien. Ponúka totiž nielen peňaženku, ale aj možnosť získať odmeny za vynaložené úsilie. Na strane bežných užívateľov v podobe odmien za sledovanie reklám (ktoré inak blokuje), na strane tvorcov obsahu zas formou malých odmien od samotných užívateľov, ktorí týmto spôsobom ďakujú za ich kvalitný content.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik

blank

Článok

zo dňa

brave

Populárny blockchain prehliadač Brave, ktorý sa sústredí na anonymitu užívateľov, prekonal 40 miliónov stiahnutí, čím dosiahol ďalší významný míľnik.

Prehliadač, ktorý je úzko spätý s kryptomenou Basic Attention Token (BAT), je zďaleka najúspešnejšou kryptomenovou Android aplikáciou na trhu. Druhou najsťahovanejšou je aplikácia americkej zmenárne Coinbase, ktorá má však len niečo vyše 10 miliónov stiahnutí.

Brave má síce stále pred sebou dlhú cestu, aby dokázal konkurovať najpopulárnejším prehliadačom ako sú Mozilla či Chrome, no teší sa veľkej obľube a tak jeho cieľ dorovnať konkurenciu nie je nereálny. Dôležité je, že je populárny nielen u fanúšikov kryptomien, ale jeho vlastnosti súvisiace so súkromím a blokovaním nežiaducich reklám oceňujú aj bežní užívatelia.

Brave má výborne hodnotenie 4.45, čím sa radi medzi 10% najúspešnejších Android aplikácii. S počtom vyše 127 000 hodnotení sa dokonca zaraďuje medzi jedno percento najčastejšie hodnotených aplikácii na trhu.

Zaujímavé je, že úspech Brave sa zatiaľ neodzrkadľuje na cene kryptomeny Basic Attention Token (BAT). To sa však môže zmeniť v prípade príchodu novej vlny kryptomenového ošiaľu, kedy môže mať BAT vďaka prehliadaču značnú výhodu.

Kryptomena BAT je v prehliadači využívaná na odmeňovanie za tvorbu kvalitného obsahu a používatelia prehliadača Brave ju môžu získať aj ako odmenu za to, že sledujú reklamy.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Quora: 4 kryptomeny mimo TOP10 so šancou dostať sa do prvej desiatky

blank

Článok

zo dňa

top10

Hlavný odborník na kryptomeny a blockchain na populárnej stránke Quora, Marius Kramer, publikoval článok, v ktorom vymenoval štyri kryptomeny mimo súčasnej prvej desiatky trhovej kapitalizácie, ktoré majú podľa neho najväčšiu šancu dostať sa budúci rok do elitnej TOP10.

Ku každému altcoinu pridelil pravdepodobnosť úspechu dostať sa do TOP10 a tiež základný fundament, ktorý by mu k tomu mal dopomôcť. Okrem štvorky, ktorá má podľa neho najväčšiu šancu, uviedol aj zoznam ďalších kryptomien, ktoré by mohli tiež v najbližších 12 mesiacoch uspieť, no podľa jeho názoru je to menej pravdepodobne.

Top štvorka mimo TOP10 podľa Kramera

  1. NEXO (60%) pravdepodobnosť – Nexo má 300 000 užívateľov, 500 miliónov dolárov v poskytnutých pôžičkách a 67 miliónov dolárov v ročných príjmoch, vyzdvihol Kramer a doplnil: ,,Z dôvodu, že cez NEXO prechádza toľko peňazí, nevidím dôvod, prečo by budúci rok nemali byť na rovnakej trhovej kapitalizácii ako Binance Coin.”
  2. Basic Attention token (BAT) – 50% pravdepodobnosť – Decentralizovaný prehliadač Brave, ktorého natívnym tokenom je práve BAT, mal tento mesiac v niektorých regiónoch (napr. Japonsko) viac stiahnutí cez Google Play než Chrome. Podľa Kramera existuje šanca, že čoskoro sa stane top prehliadačom na internete, čo môže pomôcť aj BAT. Taktiež poznamenal, že počet hodlerov BAT sa za posledné 3 mesiace zvýšil päťnásobne.
  3. Vechain (VET) – 40% pravdepodobnosť – Kramer upozornil, že Vechain nedávno uzavrelo partnerstvo s Walmartom, ktorý by mal používať token VT. To spôsobilo, že počet transakcií VET výrazne stúpol. Kramer si myslí, že ide o najväčšie partnerstvo, aké doposiaľ bolo v oblasti kryptomien dosiahnuté nejakým altcoinom. Okrem toho upozornil na to, že VET plánuje kúpiť naspať tokeny v hodnote 25 miliónov dolárov, čo dokazuje jeho nesmiernu silu.
  4. IOTA (30% pravdepodobnosť) – Ak IOTA spustí svoj konsenzus algoritmus Shimmer, bude 10 000 viac škálovateľná, decentralizovaná a energeticky efektívnejšia než väčšina blockchainov, skonštatoval. Spustenie Shimmer je pritom podľa neho pravdepodobné už tento rok.

Ďalšie altcoiny so šancou na úspech

Kramer v pokračovaní svojho článku menuje ešte ďalšie altociny, u ktorých však upozorňuje, že pravdepodobnosť, aby sa dostali do prvej desiatky v dohľadnej dobe, je podľa neho veľmi malá.

Najväčšie šance pripisuje projektu THETA, až 20%. Poukazuje pritom na to, že Theta má už 1 milión užívateľov, čo je dobrý základ. Aby sa však THETA dostala do top10, potrebovala by svoju užívateľskú základňu mať ešte aspoň desaťnásobne väčšiu.

Ďalším zaujímavým projektom je podľa neho ENJIN (Enjin Coin) s  taktiež 20% šancou. K Enjin existuje jednoduchý prístup cez 78 miliónov smartphoneov Samsung Galaxy S10, pričom do konca roka môže toto číslo presiahnuť 100 miliónov potenciálnych nákupcov Enjinu. Upozornil ale, že Samsung Knox, užívateľské rozhranie Samsungu pre podporu kryptomien, má zatiaľ len 100 tisíc stiahnutí.

18% šancu na úspech dostať sa do TOP10 pripisuje HOLO, ktorého technológiu považuje za veľmi perspektívnu, no slabinu vidí v tom, že na rozdiel od konkurencie zaostáva HOLO v uzatváraní významných partnerstiev.

15% dáva Ravencoinu, 14% Zilliqa, 11% NEO, 2% XLM a 5% Tronu (ktorému vyčíta prílišnú centralizovanosť).

Za zmienku stojí, že Cardano (ADA) dostalo len 8% šancu a to napriek tomu, že v posledných mesiacoch bolo o Cardano publikovaných mnoho pochvalných článkov. Kramer ku Cardano poznamenal, že existuje veľa blockchainov, ktoré sú omnoho decentralizovanejšie a škálovanejšie než ADA (Elastos, QCK, ZIL). Pri tejto analýze pravdepodobne nezohľadnil skutočnosť, že Cardano by malo už tento rok prejsť na mainnet a fázu Shelley, ktorá by mala dosiahnuť decentralizovanosť Cardana na omnoho vyššej úrovni, než má samotný Bitcoin.

Podhodnotené altcoiny

Kramer v závere článku vymenoval aj niekoľko altcoinov, ktoré sa nenachádzajú v prevej stovke podľa trhovej kapitalizácie, ale majú potenciál dostáť sa medzi najhodnotnejšiu 25-ku. Ide o tieto projekty: DENT, QKC, IOST, FunFair, WPR, POWR, Edgeless, POE a Optimal Shelf.

Zdroj: quora.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Počet publisherov na Brave narástol za rok o 1200%

blank

Článok

zo dňa

brave

Počet publisherov decentralizovaného prehliadača Brave sa za posledný rok zvýšil o 1200%. Informoval o tom portál Decrypt, ktorý sa odvoláva na údaje z BATGrowth – webovej stránky, ktorá monitoruje používanie tejto aplikácie.

Kým pred rokom využívalo službu Brave Reward pre odmeňovanie tvorcov obsahu za ich kvalitnú prácu len 18 931 publisherov (vydavateľov), dnes je to už viac ako 230 tisíc.

Pokiaľ ide o webové stránky, Brave Reward využíva 29 278 portálov vrátane známych značiek ako sú Washington Post či Smithsonian Magazine.

Na Twitteri využíva tento produkt 17 417 publisherov, na Reddite 2 917 a na YouTube až 166 698.  Nezaostáva ani Twitch s 12 tisíc vydavateľmi.

So zaujímavou novinkou prišiel Brave aj v úvode augusta, keď oznámil, že rozbehol podporu pre funkciu tipovania (prepitného) za kvalitné príspevky na sociálnej sieti Twitter. Všetky príspevky pre publisherov sú vydávane pomocou kryptomeny Bassic Attention Token (BAT).

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Brave má novú aktualizáciu. Umožní výbery BAT tokenov

blank

Článok

zo dňa

brave

Čoraz populárnejší internetový prehliadač Brave vydáva novú aktualizáciu, vďaka ktorej budú môcť jeho používatelia schopní vybrať svoje BAT tokeny.

Informoval o tom produktový manažér Brave Browser Alex Wykoff v príspevku, ktorý bol publikovaný 24. júla na komunitnom fóre.

Nová funkcia bude zatiaľ fungovať len v rámci vývojovej beta-verzie prehliadača a umožňovať vybrať tokeny BAT po verifikácií identity cez kryptobanking startup UpHold. Po overení totožnosti budú následne používatelia schopní okrem výberu aj nakupovať ďalšie BAT tokeny a to v prípade, že si želajú prispievať pomocou nich autorom webových stránok za tvorbu ich obsahu.

Wykoff popri tom informoval, že funkcie pre zarábanie tokenov BAT ako odmenu za pozeranie reklám a taktiež možnosť posielania “tipov“ (sprepitného) tvorcom internetového obsahu bude fungovať ako predtým. Novinkou sú však možnosti pre pridanie nových BAT tokenov z externých zdrojov – či už bankového účtu či inej kryptomenovej peňaženky a to po overení cez spomínanú službu UpHold.

Článok zároveň uvádza, že autori obsahu budú musieť taktiež overiť svoju totožnosť cez službu UpHold, aby mohli naďalej dostávať svoje príspevky od čitateľov.

Wykoff dodal, že ide len o testovaciu verziu, ktorá má niekoľko nedostatkov. Jedným z nich je skutočnosť, že tvorcovia obsahu budú vidieť adresy peňaženiek užívateľov, ktorí im zaslali odmenu a tvorcovia obsahu budú mať možnosť verifikovať si len jeden aktívny kanál pre príjem dotácii. Všetky tieto nedostatky by však mali byť riešené v ďalších aktualizáciách.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (12.7.): Ethereum, Litecoin a BAT

blank

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám bude pravidelne prinášať pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Od úterní analýzy Ethereum nemělo dostatek síly na větší odraz nahoru, což nakonec vedlo k propadu přesně do predikovaného supportu kolem 263-259 USD. Vzhledem k tomu, že na ETH zatím nevidíme žádné známky síly, pravděpodobně bude možné nakupovat ještě levněji.

Další nejbližší supporty, na které se vyplatí dívat, jsou 252 a 245-243 USD.

Pokud ale chceme vidět technickou strukturu, před dalším poklesem by měl nastat pullback minimálně k k ceně 280-281 USD. Toto je historicky velmi důležitý support/resistence flip a bude velmi důležité, jak se na něm Ethereum zachová.

blank

LTC/USDT

Vzhledem k tomu, že na celém trhu nyní dává smysl korekce před dalším pádem, tento scénář očekávám také od Litecoinu. Na grafu můžete vidět 4 nejdůležitější levely, které máme jsou nyní potřeba sledovat. 

Pravděpodobný vrchol pro očekávaný odraz bych viděl na ceně 112 USD, při hodně bullish marketu by mohla reakce přijít až ze 120 USD. Pro další pád bude velmi důležitý support 84-86 USD.

blank

BAT/BTC

Z vašich kryptoměn, na které jste chtěli zpracovat analýzu, jsme si vybrali BAT, protože se zde nabízí velmi zajímavá příležitost. Tento coin totiž leží na historickém supportu, který už dvakrát zastavil a ukončil bearish cyklus.

Pokud se podíváme na vývoj ceny, BAT se většinu času pohybuje v rangi mezi tímto supportem (2100-2500 sat.) a červeně vyznačenou rezistencí (5200-5700 sat.). 

Dále se podívejme na RSI, které trenduje směrem dolů, ale předchozí dva doteky, které tvoří vyznačenou supportní trendovku, vždy znamenaly právě otočení cyklu. Nyní se BAT dotknul této trendovky znovu a opět se odrazil nahoru. Aby toho nebylo málo, zároveň zde vidíme býčí divergenci.

Samozřejmě není možné říct, že historie se určitě zopakuje, ale pravděpodobnost, že by mohl začít další bullish cyklus se zhodnocením kolem 100% právě z této zóny, je velká.

blank

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Skvelá novinka od Brave: Možnosť odmien za kvalitné “tweety”!

blank

Článok

zo dňa

brave

Čoraz populárnejší internetový blockchain prehliadač Brave testuje novú zaujímavú funkciu pre sociálnu sieť Twitter.

Brave o tom informoval na Twitteri, kde prezradil, že užívatelia, ktorí používajú testovaciu a vývojovú verziu prehliadača Brave Nightly, budú mať prístup k novej funkcií s možnosťou odosielania “tipov” (malých odmien) autorom príspevkov skrz program Brave Rewards. Táto  funkcia je navrhnutá tak, aby udeľovala tvorcom obsahu na Twitteri odmeny formou natívnych digitálnych tokenov Basic Attention Token (BAT).

Na webovej stánke Brave sa ďalej uvádza:

“Keď navštívite Twitter cez Brave bowser pre desktop, uvidíte na každom tweete špeciálne tlačidlo „Tip“. Kliknite na tlačidlo a pošlite „tip” priamo autorovi tweetu. Tieto “tipy” sú zasielané okamžite a zobrazia sa v ich účte Brave Rewards v priebehu niekoľkých minút.“

Brave Rewards tiež umožňuje používateľom “tipovať tvorcov“ na ich webových stránkach a tiež pri sledovaní ich YouTube videí.

Za zmienku určite stojí aj to, že koncom apríla Brave spustil funkciu, ktorá umožňuje používateľom získavať odmeny za sledovanie reklamy – údajne až 70% z podielu na príjmoch z reklamy vo forme tokenu BAT. Cieľom platformy je dosiahnuť, aby sa cez tento systém zobrazovali reklamy len tým užívateľom, ktorí s tým súhlasia, budú za to odmenení a zároveň sa im budú zobrazovať reklamy, ktoré ich môžu zaujať, čo v konečnom dôsledku bude efektívne aj pre inzerenta.

Prehliadač Brave je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich projektov posledných mesiacov. Jeho svetlú budúcnosť naznačuje aj skutočnosť, že výrobca mobilných telefónov HTC sa rozhodol nastaviť Brave browser ako predvolený prehliadač pre mobil HTC Exodus 1, ktorý je označovaný za prvý natívny blockchain telefón na trhu.

Zdroj: cointelegraph.com 

 

 

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Prehliadač Brave bude odmeňovať používateľov za sledovanie reklám

blank

Článok

zo dňa

brave-ads-reklamy

Decentralizovaný prehliadač Brave spustil službu Brave Ads, ktorá umožňuje používateľom prehliadača získavať odmeny za sledovanie reklám. Zavedenie tejto novinky bolo oznámenie na stránke Brave 24. apríla.

Tlačová správa uvádza, že používatelia Brave, teda open-source prehliadača, ktorý blokuje reklamy a sledovače webových stránok, môžu odteraz získať 70% podiel na príjmoch z reklám ako odmenu za to, že ich sledujú. Túto odmenu budú mať vypletanú vo forme natívnej kryptomeny Basic Attention Token (BAT).

Brave Ads tvrdí, že zaisťuje, aby sa reklamy ukazovali tým užívateľom, ktorí sa o ne naozaj zaujímajú. Služba zároveň znižuje náklady a tiež riziká týkajúce sa súkromia, bezpečnosti a podvodov.

,,So službou Brave Ads uvádzame na trh digitálnu reklamnú platformu, ktorá chráni užívateľov a ich dáta a zároveň ich odmeňuje za sledovanie reklám. Brave Ads sa tiež zameriava na zlepšenie ekonomiky a konverzie online reklamného priemyslu, aby vydavatelia a inzerenti mohli prosperovať bez sprostredkovateľov, ktorí zbierajú obrovské poplatky.”

V januári uzavrel Brave partnerstvo s portálom Cheddar, ktorý ponúkol svojim užívateľom tri mesiace voľného prístupu k ich prémiovému obsahu. Stačilo, aby na to použili prehliadač Brave.

Prehliadač Brave sa okrem toho v decembri 2018 stal predvoleným prehliadačom smartphone HTC Exodus 1, ktorý je označovaný za prvý natívny blockchain telefón na trhu.

Kryptomena Basic Attention Token (BAT) je aj vďaka tejto novinke jednou z mála, ktorej hodnota v tomto týždni rastie. BAT za posledných 7 dní vzrástol na cene voči doláru o 15% a aktuálne je 22. najhodnotnejšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Získajte $10 v BAT a $3 v ZRX ako odmenu od Coinbase

blank

Článok

zo dňa

Coinbase bonus

Americká kryptozmenáreň Coinbase, ktorá má vo svojej oblasti dominantné postavenie na celom trhu, ponúka v rámci svojej platformy Coinbase Earn príležitosť získať “zadarmo” kryptomenu BAT v hodnote 10 dolárov a kryptomenu 0x (ZRX) v hodnote 3 dolárov.

Ak ešte nemáte vytvorený účet na Coinbase, zaregistrujte sa cez tento link. Pri prvom nákupe kryptomien v hodnote aspoň 100 dolárov, dostanete bonus 10 dolárov (resp. 8 eur).

Ak už ste na Coinbase, navštívte stránku Coinbase Earn, ktorá vám “zaplatí” za to, že sa dozviete nové informácie o Basic Attention (BAT) a 0x (ZRX).

Coinbase Earn

Coinbase vás týmto spôsobom odmení za to, že sa dozviete o kryptomenách čosi viac, čo je určite chvályhodné. Videá sú v angličtine, no sú krátke, nenásilné a ľahké na pochopenie. Nuž a ktovie, tých 13 dolárov môže mať raz oveľa vyššiu hodnotu…

  1. Link na Coinbase
  2. Link na Coinbase Earn pre získanie bonusov

Ak by ste chceli vedieť o Coinbase viac, prečítajte si našu recenziu.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Čítať ďalej

Populárne