Sme aj na sociálnych sieťach

Omluvte prosím dočasnou nedostupnost některých článků a služeb, probíhá plánovaná údržba stránek.


blank
blank

IOTA

IOTA spúšťa fázu s názvom Chrystalis. Je Coordicide bližie?

blank

Článok

zo dňa

IOTA

Po dlhšej dobe tu máme zaujímavé novinky týkajúce sa kryptomeny IOTA. Už v priebehu budúceho týždňa by na tejto sieti malo dôjsť k spusteniu prvej fázy systému s názvom Chrystalis, ktorá je taktiež označovaná pod skratkou IOTA 1.5 a má predchádzať spusteniu dlhoočakávaného Coordicide.  

Podľa tweetu, ktorý zverejnila IOTA Foundation, táto aktualizácia umožní spracovať 1000 transakcií za sekundu a zaviesť 10 sekundové potvrdzovacie časy ich realizácie.

V júni nadácia IOTA taktiež vydala najnovšiu verziu svojho uzlového softvéru s názvom Hornet, ktorý dláždil cestu práve k spusteniu IOTA 1.5. Predchádzal mu úspešný komunitou riadený “stresový test”, ktorý vyústil v stabilnú sieť s viac než 150 uzlami. Testovanie ukázalo, že upgradovaná sieť spotrebovala 10-krat menej pamäti, než predchádzajúci nodový softvér.

IOTA mala v úvode tohto roka značné problémy so zabezpečením svojej peňaženky Trinity, ktoré viedli k vypnutiu tzv. Koordinátora. Jej vypnutím sa však dočasne zastavili všetky transakcie, čím ešte výraznejšie utrpela povesť celého projektu.

Koordinátor je zatiaľ centralizovaným bodom celej siete, no v budúcnosti má IOTA fungovať bez neho absolútne decentralizovaným spôsobom. Dosiahnuť by to mala spustením takzvaného Coordicide, no zatiaľ nie je jasné, ako ďaleko je od naplnenia tohto cieľa.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bitcoin

Najlepšie kryptomeny podľa Weiss Ratings. Máte ich v portfóliu?

blank

Článok

zo dňa

bitcoin-weiss

Už dlhšiu dobu sme sa nepozreli na dáta americkej ratingovej agentúry Weiss Ratings, ktorá sa v úvode roka 2018 rozhodla ako prvá hodnotiť aj kryptomeny.

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny podľa viacerých čiastkových výsledkov – v ohľad berie technologické prevedenie projektu, jeho adopciu a tiež mieru investičného rizika a potenciálnej odmeny.

Sympatické nám je, že na rozdiel od konkurenčného čínskeho CCID, ktorý dlhodobo označuje za najlepší blockchain EOS, ktorý je však pomerne výrazne centralizovaný (čo však Číňanom nevadí), u agentúry Weiss sa na decentralizáciu kladie dôraz, čoho dôsledkom sú výrazne odlišné celkové ratingy.

Aj vďaka tomu je aktuálnou jednotkou rebríčka najznámejšia a najuznávanejšia kryptomena Bitcoin s celkovým hodnotením A-. Na druhom mieste s rovnakým ratingom je Ethereum, ktoré má veľmi podobné aj čiastkové hodnotenia.  Tretia priečka patrí Cardano a štvrtá IOTA. Obe kryptomeny majú známku B.

S hodnotením B- obstáli kryptomeny na štvrtom až 12. mieste. Ide o projekty Zcash, Ripple (XRP), Stellar, Litecoin, Tezos, BitShares, Steem a Grin.

Pokiaľ ide o čiastkové výsledky, pri súčte ukazovateľov technológie a adopcie dominujú taktiež Bitcoin Ethereum – obe kryptomeny majú ako jediné známku A. Nasledujú Ripple, Cardano, IOTA a Litecoin s hodnotením B+.

Z pohľadu investičného rizika má sedem kryptomien hodnotenie “férové”. Ide o Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tezos, Cardano, Monero a WAX. Skutočnosť, že žiadna kryptomena nemá v tomto smere lepšie hodnotenie ako “fair” je dôkazom toho, že trh s kryptomenami je stále veľmi nestály a dokážu ho ovplyvniť aj vonkajšie vplyvy. Stačí si spomenúť na prudký marcový prepad trhu po vypuknutí pandémie koronavírusu.

Weiss Ratings hodnotí aj technológiu samotnú – v tomto smere sú na tom najlepšie Cardano, Tezos, Cosmos a Fantom – tieto štyri kryptomeny dostali klasifikáciu “excelentné”.

Agentúra hodnotí aj tokeny – v tomto smere dominuje Chainlink (LINK). Nasledujú Huobi Token, Basic Attention Token, Enjin CoinKyberNetwork (KNC).

Tak čo? Našli ste medzi vymenovanými kryptomenami aj váš obľúbený projekt? Weiss Ratings pochopiteľne vyjadruje len názor analytikov danej firmy a tí sa môžu, podobne ako iní, napokon mýliť.

Zdroj: weisscrypto.com

Čítať ďalej

IOTA

IOTA čoskoro spustí vypnutý Koordinátor. Povesť projektu utrpela

blank

Článok

zo dňa

blank

IOTA Foundation oznámila, že pracuje na opätovnom spustení Koordinátora, ktorý zabezpečuje realizáciu transakcií na tejto sieti. Stať by sa tak mohlo pravdepodobne 10. marca, pričom menej reálnym termínom je už 7. marec.

Vypnutie Koordinátora bolo kritizovaným krokom, pretože zvýrazňovalo centralizáciu celého ekosystému tejto kryptomeny. Mnohí kritici preto označili IOTA za mŕtvy projekt.

Toto rozhodnutie však s veľkou pravdepodobnosťou zabránilo krádeži ďalších kryptomien, ktoré mohli nastať po tom, ako bola objavená závažná bezpečnostná chyba v peňaženke Trinity Wallet. Vypnutím koordinátora sa zamedzilo ďalším prevodom a vytvoril sa čas na skúmanie problému a jeho následnú opravu.

Ako informuje Cointelegraph hackerský útok súvisiaci s chybou v systéme peňaženky Trinity umožnil ukradnúť najmenej 8,55 milióna MIOTA v hodnote 1,87 milióna dolárov.

Zaujímavé je, že cenu tejto kryptomeny problémy s bezpečnosťou výraznejšie neovplyvnili, čo potvrdzuje fakt, že hodnota väčšiny kryptomien je v súčasnosti stále mimoriadne špekulatívna a nezohľadňuje reálne fundamenty, čiže to, ako je sieť bezpečná, kvalitná a aké benefity prináša.

Koordinátor IOTA je síce v aktuálne nevyhnutnou súčasťou tejto siete (ak chce fungovať), no v budúcnosti má platforma existovať bez neho. Po spustení takzvaného Coordicide sa má stať IOTA kompletne decentralizovaná. Súčasné problémy však vyvolávajú mnohé pochybnosti, či sa nadácii IOTA Foundation stojacej za vývojom tejto plaftformy vôbec podarí dostať do tejto fázy a ak áno, či Coordicide bude taký bezpečný, ako očakávajú fanúšikovia projektu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

IOTA

Koordinátor IOTA je stále vypnutý. Centralizácia cenu zjavne neovplyvňuje

blank

Článok

zo dňa

IOTA

Nadácia IOTA Foundation informovala, že aktualizovala svoju desktopovú verziu Trinity Wallet. Táto aktualizácia súvisí s odstránením jej nedávno odhalenej zraniteľnosti.

Nová verzia peňaženky, ktorá bola vydaná 16. februára, však nepredstavuje úplne riešenie nedávneho bezpečnostného problému, pretože sieťový koordinátor IOTA je stále vypnutý.

IOTA Foundation zároveň uviedla, že reštartuje koordinátora až potom, ako užívatelia premigrujú svoje tokeny na bezpečné seedy. Nástroj, ktorý by to mal umožniť, by mal byť zverejnený v nadchádzajúcich dňoch:

,,Migráciou vašich tokenov na nové bezpečné seedy pred opätovným spustením koordinátora sa zabezpečí, aby prípadný útočník nebol schopný vykonať neoprávnené prenosy vašich tokenov, ak tak ešte neurobil.”

Zraniteľnosť systému, ktorá bola 25. januára využitá na hack peňaženky Trinity cielila na užívateľov, ktorí ju používali desktopovom počítači. Nadácia však odporúča, aby si svoje tokeny premigrovali nielen používatelia stolových počítačov, ale aj tí, ktorí používajú na tento účel svoj smartphone.

Straty spôsobené hackom zatiaľ neboli presne určené. ,,Odcudzené prostriedky boli zámerne a opakovane zlúčené a rozdelené tak, aby skomplikovali vyšetrovanie. Náš súčasný predpoklad je, že páchateľ sa najskôr zameral na účty vysokej hodnoty a potom sa presunul na menšie účty, až kým bol v tejto činnosti prerušený po tom ako bol pozastavený IOTA koordinátor,” znie vysvetlenie nadácie.

Odhady škody sa pohybujú medzi 300 000 USD až 1 600 000 USD. Niektorí užívatelia stále veria, že sa im môžu ich prostriedky vrátiť.

IOTA Foundation skonštatovala, že nedávny hack sa týka iba peňaženky Teinity Wallet a nedošlo k porušeniu základného protokolu IOTA, ako naznačovali niektoré články. Peňaženka Trinity Wallet bola vydaná v júli 2019 a ponúkala jednoduchšie používanie a realizáciu transakcii kryptomeny IOTA.

Koordinátor je centralizovaný bod celého ekosystému IOTA. Ide o kontrolný bod pre overenie platnosti transakcií a pre zamedzenie takzvaného double spendingu (dvojitá útrata). Tým, že bol vypnutý, sa síce zabránilo ďalším škodám, no zviditeľnila sa popri tom obrovská centralizácia celého projektu, ktorý možno zjavne kedykoľvek vypnúť.

Cieľom autorov projektu je zbaviť sa závislosti od koordinátora jeho úplným odstránením a prechodom na decentralizovaný program Coordicide, ktorý rieši okrem témy centralizácie aj výšku transakčných nákladov a škálovateľnosť siete. Nedávno bolo oznámene spustenie fázy Chrysalis, ktorá je akýmsi medzistupňom pred prechodom na decentralizovaný Coordicide.

Súčasné problémy IOTA s cenou IOTA výraznejšie nezamávali. Môže to byť dôkazom toho, že investori v súčasnom trhu sú hlavne cenovými špekulantmi a nejde im ani tak o kvalitu daného projektu. V opačnom prípade by hack siete a najmä vypnutie Koodrinátora (čím sa zviditeľnila centralizácia projektu, čo je nežiadúci jav) mal na cenu pravdepodobne oveľa výraznejší dopad.

IOTA predchádza do fázy Chrysalis. Je medzistupňom pred decentralizáciou

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

IOTA

IOTA predchádza do fázy Chrysalis. Je medzistupňom pred decentralizáciou

blank

Článok

zo dňa

iota

IOTA predstavila 3. februára sériu aktualizácii s označením Chrysalis, ktorá predstavuje medzistupeň medzi súčasným stavom projektu a očakávaným úplným odstránením centralizovaného koordinátora.

Chrysalis označovaný aj ako update IOTA 1.5 bol navrhnutý ako medzistupeň pred fázou “Coordicide”, ktorá bude predstavovať odstránenie dôležitého a jediného centralizovaného prvku celého ekosystému. Ten je aktuálny riadený vývojármi IOTA a vytvára kontrolné body v histórii transakcii. Koordinátor je v súčasnom stave z dôvodu jedinečnej štruktúry IOTA nevyhnutnosťou. Jeho očakávaným odstránením by sa mala stať IOTA kompletne decentralizovaná.

Podobne ako v prípade Sereaity u Ethereum je však Coordicide dlhodobou iniciatívou, ktorá si vyžaduje dokončenie akademickej podpory. Dominik Schiener, ktorý je spoluzakladateľom IOTA, povedal o plánoch vývojárov viac v rozhovore pre Cointelegraph:

,Chrysalis je medzistupeň, po ktorom sa prostredníctvom Coordicide uvoľní úplný potenciál IOTA. O mnohých črtách sa diskutovalo veľmi dlho a nakoniec sme sa interne dohodli na tom, akou stratégiou sa vydáme so základným protokolom IOTA. Niektoré zo zmien sú radikálnejšie, ale predstavujú veľkú príležitosť, pretože sú neustále žiadané od našich komunít a tiež obchodných partnerov.”

Schiener okrem iného prezradil, že IOTA chce, aby sa na nej dali vytvárať nove tokeny, podobné ako napríklad u Ethereum. Umožnia to dve kľúčové zmeny protokolu: atómové transakcie (atomic swaps) a prechod na model UTXO: ,,UTXO umožňuje bezpečnejšie, rýchlejšie a jasnejšie zobrazenie ledgeru (účtovnej knihy). Kombináciou UTXO s atómovými transakciami sa zbavíme zväzkových konštruktov, čo zase uľahčí a urobí bezpečnejším vývoj základného softvéru a významne zvýši výkonnosť IOTA. Najväčšou výhodou budú „farebné tokeny“.”

Farebné tokeny je pojem, ktorý sa zväčša používa pri opise tokenov postavených na Bitcoine, ako bola napríklad počiatočná verzia stablecoinu Tether.

S vytváraním nových tokenov je najčastejšie spájaný blockchain Ethereum, no Schiener verí, že IOTA má taktiež veľký potenciál a môže mu byť konkurenciou. ,,Touto aktualizáciou sa vytvára nová vzrušujúca budúcnosť pre IOTA, kde digitálne a fyzické aktíva, akcie, meny centrálnych bank a tak ďalej môžu mať úžitok z technológie IOTA a môžu mať zabezpečené prostredie na prenos tokenov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (13.12.): Ethereum, IOTA a Litecoin

blank

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ethereum po minulé analýze propadlo supportem trianglu a pád skončil na ceně 139 USD, což bylo těsně nad targetem trianglu. Nyní vidíme slabší bounce nahoru, ale stále věřím, že dosáhneme jak targetu trianglu, tak i reverzní zóny Bat patternu, který se nám tu v mezidobě vyformoval.

Nejzajímavější zóna pro nákup ETH je tedy z mého pohledu právě v této zeleně vyznačené zóně (133-135 USD). Samozřejmě tento pattern by byl invalidovaný, kdyby cena přelezla cenu 152 USD. 

blank

LTC/USDT 

Na Litecoinu je zajímavé, že oproti BTC a ETH už vypadá, že měl dost pádu a je připravený na odraz vzhůru. Triangl z minulé analýzy neporušil, místo toho tam máme vyrýsované falling wedge, které vypadá, že by mohlo být součástí vznikajícího Adam and Eve bottom. Z větších altcoinů je tedy Litecoin pro mě aktuálně nejzajímavější. 

blank

IOTA/USDT

V minulé aketě to na plné čáře vyhrála IOTA, takže ikdyž to není coin, který by byl v mém watchlistu, pojďme se na něj podívat – podobně jako ostatní altcoiny to vypadá, že IOTA se také blíží ke svému lokálnímu dnu.
Ideální reverzní zóna by pro mě byla 0,18-0,16 USD a po odrazu bude jako klíčová rezistence působit level 0,24 USD. 

blank

ANKETA

[Total_Soft_Poll id=“42″]

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (1.10.): Ethereum, Litecoin a IOTA

blank

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ethereum dosáhlo sledovaného targetu 182-184 USD a nyní z této úrovně vidíme první známky zamítnutí. Osobně tedy stále sleduji jako primární scénář odraz z těchto úrovní dolů a pokračování na nižší minima.
Pokud by Ethereum rozbilo rezistenci 184 USD, je možné pokračování k vrchní straně channelu a odraz dolů až odtud. 

blank

LTC/USDT

U LTC zůstal od pátku scénář také totožný, ale vidíme zde, že Litecoin není tak silný jako Ethereum, protože stále stagnujeme blízko supportů.  Je možné, že před pořádnou vlnou nahoru budeme muset ještě na nové dno, každopádně během dalších 14 dní by mělo přijít otestování horní strany falling wedge + předchozí supportní trendovky. Cíl pro pullback LTC by tedy měl být mezi 63 a 70 USD.

blank

IOTA/USDT

IOTA se tváří poměrně silně a z dané trojice bych tu viděl nejrealističtější možnost pro long vstupy. Pokud uvidíme pullback k 0.2480, díval bych se na reakci – support udrží, nebo se k němu cena ani nezvládnedostat -> mělo by to vést k otestování rezistence 0.315 a potenciálně i 0.376 USD. Pokud cena spadne pod support, tak Iota ztratila bullish momentum a pravděpodobně uvidíme další pohyb do strany/dolů.

blank

ANKETA

[Total_Soft_Poll id=“18″]

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Basic Attention Token

Quora: 4 kryptomeny mimo TOP10 so šancou dostať sa do prvej desiatky

blank

Článok

zo dňa

top10

Hlavný odborník na kryptomeny a blockchain na populárnej stránke Quora, Marius Kramer, publikoval článok, v ktorom vymenoval štyri kryptomeny mimo súčasnej prvej desiatky trhovej kapitalizácie, ktoré majú podľa neho najväčšiu šancu dostať sa budúci rok do elitnej TOP10.

Ku každému altcoinu pridelil pravdepodobnosť úspechu dostať sa do TOP10 a tiež základný fundament, ktorý by mu k tomu mal dopomôcť. Okrem štvorky, ktorá má podľa neho najväčšiu šancu, uviedol aj zoznam ďalších kryptomien, ktoré by mohli tiež v najbližších 12 mesiacoch uspieť, no podľa jeho názoru je to menej pravdepodobne.

Top štvorka mimo TOP10 podľa Kramera

 1. NEXO (60%) pravdepodobnosť – Nexo má 300 000 užívateľov, 500 miliónov dolárov v poskytnutých pôžičkách a 67 miliónov dolárov v ročných príjmoch, vyzdvihol Kramer a doplnil: ,,Z dôvodu, že cez NEXO prechádza toľko peňazí, nevidím dôvod, prečo by budúci rok nemali byť na rovnakej trhovej kapitalizácii ako Binance Coin.”
 2. Basic Attention token (BAT) – 50% pravdepodobnosť – Decentralizovaný prehliadač Brave, ktorého natívnym tokenom je práve BAT, mal tento mesiac v niektorých regiónoch (napr. Japonsko) viac stiahnutí cez Google Play než Chrome. Podľa Kramera existuje šanca, že čoskoro sa stane top prehliadačom na internete, čo môže pomôcť aj BAT. Taktiež poznamenal, že počet hodlerov BAT sa za posledné 3 mesiace zvýšil päťnásobne.
 3. Vechain (VET) – 40% pravdepodobnosť – Kramer upozornil, že Vechain nedávno uzavrelo partnerstvo s Walmartom, ktorý by mal používať token VT. To spôsobilo, že počet transakcií VET výrazne stúpol. Kramer si myslí, že ide o najväčšie partnerstvo, aké doposiaľ bolo v oblasti kryptomien dosiahnuté nejakým altcoinom. Okrem toho upozornil na to, že VET plánuje kúpiť naspať tokeny v hodnote 25 miliónov dolárov, čo dokazuje jeho nesmiernu silu.
 4. IOTA (30% pravdepodobnosť) – Ak IOTA spustí svoj konsenzus algoritmus Shimmer, bude 10 000 viac škálovateľná, decentralizovaná a energeticky efektívnejšia než väčšina blockchainov, skonštatoval. Spustenie Shimmer je pritom podľa neho pravdepodobné už tento rok.

Ďalšie altcoiny so šancou na úspech

Kramer v pokračovaní svojho článku menuje ešte ďalšie altociny, u ktorých však upozorňuje, že pravdepodobnosť, aby sa dostali do prvej desiatky v dohľadnej dobe, je podľa neho veľmi malá.

Najväčšie šance pripisuje projektu THETA, až 20%. Poukazuje pritom na to, že Theta má už 1 milión užívateľov, čo je dobrý základ. Aby sa však THETA dostala do top10, potrebovala by svoju užívateľskú základňu mať ešte aspoň desaťnásobne väčšiu.

Ďalším zaujímavým projektom je podľa neho ENJIN (Enjin Coin) s  taktiež 20% šancou. K Enjin existuje jednoduchý prístup cez 78 miliónov smartphoneov Samsung Galaxy S10, pričom do konca roka môže toto číslo presiahnuť 100 miliónov potenciálnych nákupcov Enjinu. Upozornil ale, že Samsung Knox, užívateľské rozhranie Samsungu pre podporu kryptomien, má zatiaľ len 100 tisíc stiahnutí.

18% šancu na úspech dostať sa do TOP10 pripisuje HOLO, ktorého technológiu považuje za veľmi perspektívnu, no slabinu vidí v tom, že na rozdiel od konkurencie zaostáva HOLO v uzatváraní významných partnerstiev.

15% dáva Ravencoinu, 14% Zilliqa, 11% NEO, 2% XLM a 5% Tronu (ktorému vyčíta prílišnú centralizovanosť).

Za zmienku stojí, že Cardano (ADA) dostalo len 8% šancu a to napriek tomu, že v posledných mesiacoch bolo o Cardano publikovaných mnoho pochvalných článkov. Kramer ku Cardano poznamenal, že existuje veľa blockchainov, ktoré sú omnoho decentralizovanejšie a škálovanejšie než ADA (Elastos, QCK, ZIL). Pri tejto analýze pravdepodobne nezohľadnil skutočnosť, že Cardano by malo už tento rok prejsť na mainnet a fázu Shelley, ktorá by mala dosiahnuť decentralizovanosť Cardana na omnoho vyššej úrovni, než má samotný Bitcoin.

Podhodnotené altcoiny

Kramer v závere článku vymenoval aj niekoľko altcoinov, ktoré sa nenachádzajú v prevej stovke podľa trhovej kapitalizácie, ale majú potenciál dostáť sa medzi najhodnotnejšiu 25-ku. Ide o tieto projekty: DENT, QKC, IOST, FunFair, WPR, POWR, Edgeless, POE a Optimal Shelf.

Zdroj: quora.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (13.8.): Ethereum, Litecoin a IOTA

blank

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Na kryptoměnovém trhu jsme během soboty viděli větší dump, což se samozřejmě dotklo i Etherea. Tímto pohybem se ETH dostalo pod velmi důležitou supportní trendovku, ale o něco níže probíhá ještě jedna velmi důležitá trendová čára, od které se právě cena odrazila. 

Sledujeme tedy další rozšíření range, které nám trvá už téměř měsíc. Z horní strany je cena limitovaná rezistencí na 235 USD, zespoda právě zmíněnou bílou trendovkou. 

Na denním grafu toto tedy vypadá jako konsolidace, která může ještě stále dosáhnout předchozích targetů (245 a 260 USD), ale nakonec půjde pravděpodobně o zakončení pádem do důležitého supportu kolem 180-186 USD, případně na nižší supporty..

blank

LTC/USDT

Litecoin od minulé analýzy spadl přesně do predikovaného supportu 83-81 USD, odkud se cena odrazila až k 91 USD. Litecoin je ale v podobné fázi jak ETH kde vidíme konsolidaci, ale kontext je spíš bearish. 

Očekával bych tu tedy pravděpodobněji další pohyb v daném rangi zakončený podobně jako ETH – otestováním důležitého supportu 63-66 USD.

blank

IOTA/USDT

Z ankety v minulé analýze jste si vybrali analýzu IOTy, pojďme se na ni podívat: 

Je to rozhodně jeden z nejslabších coinů, ale aktuálně vidíme, že IOTA je ve velmi pravděpodobné reverzní zóně, buduje strukturu falling wedge, na RSI vidíme bullish divergenci. Je tu hodně znaků toho, že IOTA by odtud mohla vystartovat k ceně 0,35 a případně i 0,43 USD.  Potvrzení tohoto scénáře budu považovat po proražení rezistence 0,28 USD a jejím zpětném potvrzení jako supportu. Naopak invalidace přichází při proražení hladiny 0,22 USD. 

blank

ANKETA

[Total_Soft_Poll id=“5″]

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (4.7.): Ethereum, IOTA a XRP: Pripravte si nákupné zóny!

blank

Článok

zo dňa

analyza-kryptomeny-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh, avšak výnimočne len na altcoiny, pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Dnes dáme v analýze priestor altcoinom a pozrieme sa Ethereum, IOTA a XRP.

Ethereum

Ethereum momentálne prechádza cez korekciu a ako vhodnú zónu na nákup trackujem zónu medzi 238 – 255 dolárov. Nemyslím si, že momentálna korekcia by bola dokončená. Prečo daná zóna?

 1. Support celej štruktúry
 2. 786 – 1.01 fibo extension projekcie AB
 3. Hladina 0.382 – 0.5 fibo retracement celej vlny

Toto sú tri veľmi silné dôvody, prečo si môžeme myslieť, že ETH sa v tejto zóne začne otáčať smerom nahor. Verím, že trh nebude veľmi bullish a nechá aby altcoiny došli do rozumných zón pred ďalším rastom. Môže sa stať niečo podobné ako na BTC v mojej zóne. Bitcin došiel len dotykom knotu na moju objednávku. Nižšie objednávky v zóne už neboli vyplnené. Verím, že pri ETH sa ná to nestane a uvidíme peknú korekčnú štruktúru, aby sme mali šancu na rozumné dokupy.

V prípade, že graf nepríde až do našej zóny, ale otočí sa už skôr, tak postup je veľmi jednoduchý. Necháme dokončiť 1-vlnu nového cyklu a budeme chytať retracement. Síce nakúpime za horšiu cenu, ale s veľkou pravdepodobnosťou, že graf bude ďalej rásť.

blank

IOTA

IOTA je posledné týždne veľmi pomalá a bez výraznejšej volatility. Ostatné altcoiny sú oveľa akčnejšie. Každopádne Iota ešte nedošla do nákupnej zóny aj keď je už veľmi blízko. Dosť podobný set-up ako pri ETH. V dané zóne vidíme:

 1. Support, ktorý drží celú štruktúru
 2. 786 fibo extension AB projekcie
 3. 618 fibo retracement celej vlny.

Od nákupnej zóny nás už delí len 3,8%. Dĺžka korekcie od top-u je už cez 35 dní, čo nám dáva nádej, že by uptrend mohol pokračovať. Presne takto vyzerá 4-tá vlna. Niečo takéto potrebujeme aj pri ostatných altcoinoch. Najskôr strmí pád (odmietnutie) potom retracement a pozvolný a pomalý pád do finálnej zóny z ktorej musí prísť reakcia. Keď sa na korekciu pozrieme cez časový úsek, alebo % prepad, tak korekcia by mohla byť dostatočná.

blank

XRP

XRP ide tradične svojim životom. Tým pádom je aj štruktúra úplne iná. Ja však vo svojich analýzach beriem celý trh ako celok. Akonáhle začne rásť znova Bitcoin a bude ťahať aj altcoiny, tak pôjde hore aj Ripple. Máme preto 2 možnosti :

 1. Finálny pokles bude až medzi 0.27-0.29
 2. Bitcoin a ostatné altcoiny potiahnu XRP už od 0.36-0.37

Jednoducho buď sa odrazíme z prvej zóny, alebo z druhej. Zóna od 0.50-0.55 je silno rezistenčná a XRP bude mať čo robiť, aby ju prekonalo. Avšak bavíme sa o XRP, ktorý nemá problém spraviť 300% behom mesiaca. Buďte však opatrný pri tomto coine, pretože je zatiaľ za očakávaniami.

blank

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Binance Coin

Weiss Ratings: Litecoin sa zaradil medzi špičku. Pozrite si TOP10

blank

Článok

zo dňa

weiss-ratings

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá začala ako prvá udeľovať ratingy kryptomenám, zvýšila hodnotenie Litecoinu a zaradila ho po bok “najlepších kryptomien“.

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom F je najhoršia známka. Rating A nemá dlhodobo žiadna kryptomena. Konečnú známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktoré sa tvoria z čiastkových ratingov za:

 • Technológiu/adopciu
 • Mieru rizika/odmeny

Litecoin si polepšil v čiastkovom hodnotení “Risk/odmena”, keď dostal nový rating B- namiesto predchádzajúceho C+. Vďaka tomu sa jeho celkový rating zmenil na B, čím sa vyrovnal Ethereum, EOSCardano na spoločnú pomyselnú druhú priečku najlepších kryptomien.

Na prvom mieste je naďalej Bitcoin, ktorý má celkový rating B+. Za technológiu a adopciu má známku A a za riziko/odmena známku C+.

Weiss Ratings pred 3 týždňami zhoršil hodnotenie kryptomeny EOS, ktorú kritizoval za problémy s decentralizáciou, ktorú sa zdá sa ani neplánuje intenzívne riešiť. Naopak zvýšil rating Cardano vďaka blížiacemu sa prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorého urobí výrazný krok vpred práve v oblasti decentralizácie.

Poradie 10 najlepších kryptomien podľa Weiss Ratings:

rating

Známku C+ majú aj Stellar, Monero, Dash, NEO, Ethereum Classic, Zcash, Decred, BitShares. S hodnotením C sú NEM, Ontology, Bitcoin Gold, VeChain, Dogecoin, OmiseGO, Holo, Lisk, Waves, Komodo, Icon, Steem, GXChain, Elastos, Vertcoin a Qtum.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne